X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

VIdeo: teadusseminar "Uut moodi" jooksmine kui kehaga eksperimenteerimine

Eesti Rahva Muuseumi teadusseminar keskendub sel korral jooksmisele ja kehaga eksperimenteerimisele. Avaliku loengu peab Helsingi Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia vanemlektor Toomas Gross.

Kestusjooks on olnud juba enam kui pool sajandit pea kogu maailmas laialt levinud kehaline harrastus, mille üheks väljenduseks on niinimetatud maratonibuum, seda ka Eestis. Viimastel aastatel on aga paljud harrastusjooksjad hakanud jooksma "uut moodi" ning alternatiivsete ja ebatraditsiooniliste formaatidega jooksuürituste palett on üha kirjum.

Tuginedes Eesti harrastusjooksjate seas läbiviidud intervjuudele, osalusvaatlusele jooksuvõistlustel ning jooksublogide analüüsile, käsitleb Gross seda, kuidas uut moodi jooksvad harrastusjooksjad muudavad oma keha teadlikult eksperimenteerimise areeniks.  Oma kehaga eksperimenteerimise ajenditeks on sageli uut moodi jooksmisega kaasnevad uudsed sensoorsed kogemused, kõrgendatud teadlikkus oma kehast ning seeläbi ka uudne ja intensiivsem jooksukeskkonna tajumine.

Ettekandele järgneb akadeemiline arutelu.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: