Video: seminar kõrghariduse rahastamise tulevikust

Õpilased.
Õpilased. Autor/allikas: Andres Tennus

Tartu Ülikoolis valmis viimase 20 aasta jooksul avaldatud teaduskirjanduse põhjal ülevaade eri riikide kõrghariduse rahastamise mudelitest ning nende muutmise võimalikust mõjust nii üliõpilastele kui ka ühiskonnale. Analüüsi tulemusi tutvustatakse neljapäeval toimuval aruteluseminaril.

Seminari esimeses, ingliskeelses osas, räägib eri riikide kõrghariduse rahastamise süsteemidest ja nende muutmisega kaasnenud õppetundidest üks selle ala maailmatasemel eksperte professor Nicholas Barr, kes on muu hulgas üks Suurbritannia kõrgharidussüsteemi üks arhitekte. Seminari teises osas tutvustatakse TÜ-s valminud analüüsi kõrghariduse rahastamise muutusega kaasnevatest mõjudest.

Analüüsis leitakse, et võrreldes Euroopa 32 haridussüsteemiga vähenes aastatel 2008–2017 kõrghariduse avalik rahastus inflatsiooni arvestades enim Eestis, kus see näitaja oli 23,3 protsenti, kuid SKP samal ajal kasvas. Kuna SKP suurenemise ajal on rahastust kõrgharidusse vähendatud, võib see tulemuste põhjal viidata, et riik kaotab võimaluse tugevdada teadmistepõhist ühiskonda

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: