Koroonaviiruse hulk on reovees nädalaga kasvanud

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Alexandra Koch / Pixabay

Kui möödunud nädalal andsid terviseameti reoveeuuringu tulemused lootust, et koroonaga nakatumine hakkab Eestis lähinädalatel vähenema, siis värskete tulemuste põhjal on eeskätt Lõuna-Eesti linnade reovees leiduva koroonaviiruse hulk taas kasvanud.

Suurematest Eest linnadest on nüüd tulemuste põhjal koroonaviirus taas väga laialt levinud Tartus ja Viljandis. Sama saab öelda Ahtme kohta. Väiksematest asumitest ja linnadest on viiruse hulk väga suur ka Raplas, Laagris ja Loksal.

Lõuna-Eestis kasvas oletatav viirusekandjate arv veel Võrus ja viiruse levik on seal nüüd laialdane.

Tallinnas ja Narvas nädalaga suuremaid muutusi märgata polnud ja viiruse levik on seal reovett aluseks võttes laialdane. Viirusekandjaid pole või on neid tulemuste põhjal seekord väga vähe Türil ja Kuressaares.

Reoveeuuringu tulemused märtsi teisel nädalal. Autor/allikas: Terviseamet

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: