Hea majanduskasv suurendab teaduse rahastamist mitmekümne miljoni võrra

Mikroskoop.
Mikroskoop. Autor/allikas: ERR

Hea majanduskasv suurendab teaduse ja arendustegevuse rahastamist järgmisel aastal.

Valitsuse koalitsioonileppe järgi eraldatakse teadus- ja arendustegevuseks vähemalt üks protnsent sisemajanduse kogutoodangust (SKT). Haridusministri teadusnõuniku Mario Kadastiku sõnul suureneb rahastamine tuleval aastal tänu majanduskasvule mitmekümne miljoni euro võrra.

"Võrreldes kevadise prognoosiga tuleb juurde peaaegu 30 miljonit. See on sellest, mis SKT kasv tegi rohkem kasvu kui oli prognoos. Võrreldes eelneva aastaga kokku tuleb juurde umbes 46 miljonit eurot," rääkis Kadastik ERR-ile.

"See muidugi jaotub laiali erinevate valdkondade vahel. Sellest lisanduvast rahast 40 protsenti läheb teadussüsteemi toetuseks, 40 miljonit läheb ettevõtete teadus- ja arendustegevuse toetamiseks - mõlema puhul on summa umbes 16 miljonit - ja siis 20 protsenti läheb ministeeriumite teaduspõhiseks ja poliitikakujundamiseks vajaliku teadus- ja arendustegevuse toetuseks," lisas Kadastik.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: