Koroonaviiruse sisaldus reovees langes nädalaga veelgi

koroonaviirus
koroonaviirus Autor/allikas: Pixabay

Eesti eri piirkondade reoveeproovide keskmist koroonaviiruse sisaldust kirjeldavad indeksid on kõikjal languses, viitab Tartu Ülikooli juhitav uuring.

Eesti keskmist olukorda iseloomustavast indeksist veidi kõrgemad näidud on üksnes Ida-Virumaal ja Lõuna-Eestis. Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on enam kui pooltes proovivõtukohtades koroonaviirusesisaldus vähene. Väga suure viirusesisaldusega kohti seekordsel tulemuste kaardil pole.

Väga suure viirusesisaldusega kohti seekordsel tulemuste kaardil pole. 

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Suuremate linnade puhul kajastab proov ööpäeva jooksul puhastit läbinud vee olukorda, andes usaldusväärse pildi asula nakkustasemest.

Väiksematest asulatest võetakse punktproove, mis näitavad olukorda proovivõtu hetkel. Punktproovid on kergemini mõjutatavad, mistõttu tuleks neid vaadelda pigem mitme nädala võrdluses kujunenud trendi hindamiseks kui hetkeolukorrast lõpliku pildi saamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: