Graafik: Euroopa Liidus on vaktsineeritud koroona vastu pea iga viies

Kokku on saanud koroonaviiruse eest kaitsva vaktsiinisüsti enam kui 86 miljonit inimest ehk peaaegu iga viies.
Kokku on saanud koroonaviiruse eest kaitsva vaktsiinisüsti enam kui 86 miljonit inimest ehk peaaegu iga viies. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Selle nädala teisipäevaks oli saanud Euroopa Liidus vähemalt ühe koroonaviiruse eest kaitsva vaktsiinisüsti enam kui 86 miljonit inimest ehk peaaegu iga viies. Riigiti võib näha hõlmatuses aga endiselt suuri lõhesid.

Maailma mastaabis on vähemalt korra vaktsineeritute osakaal kõige suurem Šeisellidel. Teise doosi manustamisele keskenduvas saareriigis on saanud süsti vähemalt 68,5 protsenti riigi elanikest. Šeisellidele järgnevad 62,8 protsendiga Bhutan ja 60,6 protsendiga Araabia Ühendemiraadid.

Samas elab Šeisellidel vaid umbes 100 000 ja Bhutanis veidi enam kui 760 000 inimest. AÜE-s on süstitud kokku aga enam kui 9,8 miljonit vaktsiinidoosi.

Samas kaaluklassis on ka Iisrael, kus on vaktsineeritud 100 inimese kohta vähemalt korra veidi üle 60. Samas on saanud peaaegu sama palju ka teise vaktsiinidoosi.

Euroopas paistab endiselt silma oma elanike teistkordsele vaktsineerimisele keskenduv Suurbritannia. Vähemalt ühe doosi on saanud 33 miljonit inimest ehk peaaegu pooled riigi elanikud. Naabritega võrreldes on läinud paremini ka Tšiilil, kus on saja inimese kohta vaktsineeritud vähemalt ühe korra veidi enam kui 40.

Euroopa Liidus läheb kõige paremini Maltal ja Ungaril. Poole miljoni elanikuga saareriigis on vaktsineeritud vähemalt korra 38 protsenti. Peaaegu sama suur on nende osakaal ka lisaks Euroopa Ravimiameti heakskiidetud vaktsiinidele Sputnikut ja Sinovaci kasutavas Ungaris.

Neile järgnevad 27,1 protsendiga Austria ja 24,4 protsendiga Soome. Kuigi Eesti vaktsineerimistempo on viimasel nädalal langenud, paikneb see liidusiseses järjestuses ligi 22 protsendiga viiendal kohal.

Eesti lõunanaabritest on Leedu vaktsineerinud vähemalt korra 580 000 inimest ehk enam kui iga viienda oma elaniku. Lätis on saanud vähemalt ühe süsti 9,6 protsenti selle elanikest. Veel vähem on saja inimese kohta vaktsineeritud Euroopa Liidu piires veel Bulgaarias. Seal on vaktsineeritud 200 inimese kohta vähemalt korra 15.

Maailma suurriikidest on USA vaktsineeritud vähemalt ühe korra üle 133 miljoni inimese ehk enam kui 40 protsenti elanikest. Venemaal on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 7,3 protsenti ehk ligikaudu 10,5 miljonit inimest.

Hiina on süstinud enda teatel üle 195 miljoni vaktsiinidoosi. Riigi esitatav statistika ei võimalda eristada esimest doosi teisest doosist. Seega on saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi seitse protsenti selle elanikest.

Indias on koroonavaktsiiniga vähemalt ühe korra hõlmatud üle 111 miljoni ja Brasiilias 27 miljoni inimese. Vaktsineeritute koguarvu poolest paistab silma veel Saksamaa, kus on neid üle 17 miljoni. Kümne miljoni piiri ületas sel nädalal Mehhiko ja Itaalia.

Kokku on vaktsineerimisega algust tehtud vähemalt 164 riigis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: