Kaart: EL-i eesrindlikumates riikides on saanud koroonavaktsiini iga kümnes
Neljapäevase seisuga oli Euroopa Liidus vaktsineeritud koroonaviiruse vastu ligikaudu 7,3 protsenti selle elanikest. Maagilise kümne protsendi piiri ületasid sel nädalal ka ühenduse esimesed suuremad liikmed.
Maailmas on alates esimeste koroonavaktsiinide turule tulekust on olnud vaktsineerimistempo elanike arvu kohta kõige kiirem Seišellidel, Iisraelis ja Araabia Ühendemiraatides.
India ookeanis asuvas saareriigis on vähemalt korra koroonaviiruse vastu vaktsineeritud 64 protsenti riigi elanikest. Iisraelis küündib vaktsineeritute osakaal elanikkonnas enam kui 57 protsendini. Seejuures on saanud teise vaktsiinidoosi ka iga teine selle elanik.
Araabia Ühendemiraatides on saja inimese kohta vaktsineeritud ligi 36. Sel kuul keskendutakse seal eelkõige elanike teistkordsele vaktsineerimisele.
Euroopas on olnud vaktsineerimistempo poolest kõige eesrindlikumad Suurbritannia ja Serbia. Ühendkuningriik on suuresti tänu AstraZeneca vaktsiinile suutnud hõlmata sellega vähemalt ühe korra ligi 35 protsenti riigi elanikest. Vaktsineeritute arvu poolest paistab silma ka Serbia, kus on saja inimese kohta saanud süsti ligi 18. Riigi vaktsiiniportfellis on ka Venemaa toodetav Sputnik V ja hiinlaste Sinopharm.
Suuremate riikide esiviisikusse kuulub veel Tšiili, kus küündib vaktsineeritute osakaal üle 25 protsendi.
Euroopa Liidu riikidest on olnud õige agaram vaktsineerija 500 000 elanikuga Malta, kus on vähemalt korra vaktsineeritud ligi 78 000 inimest ehk ligi 14 protsenti riigi elanikest. Saareriigile järgnevad 11,7 protsendiga Ungari ja 11 protsendiga Hispaania. Oma iga kümnenda elaniku on jõudnud vaktsineerida ka Austria.
Eestis oli vaktsineeritud reede hommiku seisuga vähemalt ühe korra 9,2 protsenti elanikkonnast, ületades sellega Euroopa Liidu keskmist enam kui kahe protsendi võrra. Eestit edestab veel Taani ja Soome. Neist viimases on vaktsineeritud ligikaudu 9,8 protsenti elanikest.
Liidus tervikuna on vaktsineeritud vähemalt korra 7,3 protsenti elanikkonnast. Keskmist tõmbavad suurriikidest alla Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola. Kokku on Euroopa Liidu piirides vaktsineeritud vähemalt korra üle 32 miljoni inimese.
Tabeli tagaotsast on leiab Horvaatia ja Läti. Lätis on vaktsineeritud 3,8 protsenti elanikest ja Bulgaarias 3,4 protsenti.
Venemaal on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 3,8 protsenti ehk ligi 5,5 miljonit inimest. Hinnang on umbkaudne, sest riiklikku keskregistrit avaandmetena ei peeta.
Indias oli manustatud reedehommikuse seisuga esimene doos 21,4 miljonile inimesele. Ligi 210 miljoni elanikuga Brasiilias on tehtud süst enam kui 9,7 miljoni inimesele, kuid uute tüvede esilekerkimise tõttu peetakse sealset vaktsineerimistempot aeglaseks. Vaktsineeritute koguarvu poolest paistab silma ka Türgi, kus on neid ligi 7,9 miljonit ehk ligi kümme protsenti elanikkonnast.