Graafik: maailma suurimad vaktsineerimiskampaaniad koguvad hoogu

Euroopa Liidus kasvas vaktsineeritud inimeste koguarv nädalaga umbes 0,2 protsendi võrra
Euroopa Liidus kasvas vaktsineeritud inimeste koguarv nädalaga umbes 0,2 protsendi võrra Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Võrreldes möödunud nädalaga paistavad vaktsineeritute osakaalu poolest maailmas silma endiselt samad riigid. Tähelepanuväärsena kogub koroonavastane vaktsineerimine hoogu maailma suurima rahvaarvuga riikides, nagu Hiinas, Indias ja Brasiilias.

Riiklike terviseametite kogutava statistika põhjal paistavad vähemalt ühekordse vaktsiinidoosi saanute kõrge osakaaluga silma Iisrael, Araabia Ühendemiraadid ja Seišellid. Nii on näiteks Iisraelis hõlmatud vaktsiiniga enam kui 36 protsenti elanikkonnast. Enam kui 30 inimest 100 elaniku kohta on vaktsineeritud ka Araabia Ühendemiraatides.

Seišellide kõrge hõlmatuse taga on suuresti saareriigi väike elanike arv ja vaktsineeritute hulk pole jõudnud nädalaga eriliselt muutuda. Vähemalt korra on vaktsineeritud COVID-19 vastu seal iga viies inimene.

Euroopa riikidest on endiselt esirinnas Suurbritannia, mis on jõudnud vaktsineerida ligi 15 protsenti oma elanikest. Võrreldes möödunud nädalaga on sarnaselt paljude teiste maadega tempo mõnevõrra aeglustunud. Osa saadaolevaid doose kasutatakse inimeste teistkordseks vaktsineerimiseks. Samuti Euroopa Liitu mitte kuuluv Serbias küündis koroonavaktsiiniga hõlmatus teisipäevaks napilt üle seitsme protsendi.

Euroopa Liidus kasvas vaktsineeritud inimeste arv nädalaga umbes 0,2 protsendi võrra – 2,34 protsendini. Teiste seas on keskmistest ees Taani, Rumeenia ja Iirimaa, kus on vaktsineeritud 100 inimese kohta veidi enam kui kolm riigi elanikku. Eesti on oma 2,26 protsendiga langenud edetabeli teise poolde.

Suurematest Euroopa Liidu riikidest jõudis vaktsineerida Prantsusmaa ja Saksamaa veebruariks vastavalt 2,27 ja 2,45 protsenti oma elanikest.

Maailma suurriikidest oli jõudnud vaktsineerida USA teisipäevase seisuga 26,4 miljoni inimest ehk 8,06 protsenti elanikkonnast. Üha enam doose tuleb kasutada inimeste teistkordseks vaktsineerimiseks. Venemaal vaktsineeritute täpset arvu pole teada alates jaanuari algusest, kuid see ulatub üle miljoni.


Oluliselt on kasvanud vaktsineeritute arv aga maailma suurima rahvaarvuga riikides. Hiinas küündib nende arv üle 24 miljoni ehk 1,72 protsendini. Suurema vaktsineerimiskampaania algust teinud Indias on neid 4,1 miljonit ja Brasiilias 2,51 miljonit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: