Õpilaste teadusfestival jääb koroonaviiruse ohu tõttu ära

Õpilaste teadusfestival 2017.
Õpilaste teadusfestival 2017. Autor/allikas: ERR/Siim Lõvi

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorrast koroonaviiruse leviku tõkestamiseks jääb 14. ja 15. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimuma pidanud õpilaste teadusfestival ära, teatas Eesti Teadusagentuur.

Seoses festivali ära jäämisega ei toimu õpilaste teadustööde konkursi lõppvooru stendiettekannetena ning õpilasleiutajate konkursi ja õpilaste teadustööde konkursi parimate autasustamist.

Mõlema konkursi tulemused annab Eesti Teadusagentuur nii asjaosalistele kui avalikkusele teada pärast tulemuste kinnitamist.

Kuna festivali toimumise aeg on olnud kooskõlas konkursside ajakavade ja koolide õppetöö korraldusega (vaheajad, eksamid jms), ei täidaks üritus selle edasilükkamisel enam oma eesmärki. Seetõttu otsustas Eesti Teadusagentuur festivali sel aastal ära jätta.

Möödunud aastal oli festivalil 4700 osalejat ja samalaadset suurusjärku oleks olnud teaduspeo toimumise korral oodata ka sel aastal. Eile Eestis välja kuulutatud eriolukorra järgi ei tohi korraldada avalikke üritusi 1. maini, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Toimetaja: Indrek Ojamets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: