Kliima soojenedes valmivad viinamarjad varem

Viinamarjade valmimisaeg on oluliselt muutunud.
Viinamarjade valmimisaeg on oluliselt muutunud. Autor/allikas: David Köhler/Unsplash

Kliima muutub. Viinamarjad küpsevad tänapäeval varem kui sajandite eest.

Thomas Labbé Prantsusmaal Dijonis asuvast Burgundia Ülikoolist ja ta kolleegid uurisid arhiividest Dijoni ümbruse ja muude Burgundia alade viinamarjasaakide kohta läbi aastasadade talletatud algdokumente.

Nad parandasid seejuures mõnegi vea, mis andmete ümberkirjutamisel oli vahepeal tekkinud. Ka leidsid nad üles varem täiesti tundmata andmekogu Beaune'i piirkonna viinamarjasaakide kohta alates aastast 1354.

Kogu selle suure andmehulga analüüsist selgus, et kui omal ajal tuli väga soojadest suvedest tulenenud viinamarjade varajast valmimist ette üsna harva, siis nüüd on see tavaline.

Kui aastatel 1354 kuni 1987 langes saagikoristuse tippaeg keskmiselt 28. septembrile, siis alates 1988. aastast on koristustipp keskendunud juba 15. septembrile.

Tuli ka selgelt ilmsiks, et varajasi viinamarjasaake on esinenud eriti neil aastatel, mil Lääne-Euroopa kohal on pikalt valitsenud kõrgrõhkkonnad, mis toovad Prantsusmaa kohale kuumi õhumasse. Sellised aastad ongi ka just viimasel ajal sagenenud.

Oma tulemustest kirjutavad Labbé ja kaasautorid lähemalt ajakirjas Climate of the Past.

Teadusuudised on Vikerraadios eetris esmaspäevast laupäevani kell 8.25.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: