Ausus aitab tööd saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ted Murphy/Creative Commons

Omaaegses menufilmis "Saatan kannab Pradat" oli stseen, kus moeajakirjas ajakirjanikutööd sooviva naise kohta selgub tööintervjuul, et teda üleüldse ei huvitagi mood ega riietus. Seepeale võetakse ta otsekohe tööle. Tuleb välja, et ka päriselus pole oma puuduste sõnaselge tunnistamine sugugi nii rumal tegu, kui arvata võiks.

Inimese siiras ülestunnistus, et näiteks tema ajakasutusoskus jätab pisut soovida või et ta ei saa tabelarvutusprogrammide kasutamisega väga hästi hakkama, jätab võimalikele ülemustele avameelsuse mulje. Kuid enamgi veel, töölepürgija kõneleb sel puhul ka ise vabamalt ja ladusamalt.

Värskest uuringust selgub veel, et kui kõrgelt kvalifitseeritud tööotsija tunnistab oma puudusi, saab ta soovitud koha kolm korda tõenäolisemalt kui siis, kui ta püüab teeselda täiuslikkust.

Ajakirjas Journal of Applied Psychology avaldatud uuringus tõdetakse siiski, et kui töökohale tõepoolest vähesobiv kandidaat oma puudusi otsesõnu tunnistab, siis temal see võte enamasti tööd saada ei aita.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: