Video: põdraema argipäev Eesti metsas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põdravasikad videost.
Põdravasikad videost. Autor/allikas: Ants Tull

Zooloog Ants Tull avaldas järjekordse video, seekord põdraema igapäeva askeldustest. Lisaks arvukatele lendavatele parasiitidele tuleb rinda pista ka inimmõju negatiivsete külgedega.

Heidame korraks pilgu põdraema argiellu:

 

Nüüdseks on pojad kusagil ühe kuu vanused ning emapõdral on kiired ajad - peab ju vasikad ühe aasta jooksul iseseisvaks kasvatama. Emasloom vajab suveperioodil 33-34 kg toitu päevas, aastas aga kuni seitse tonni taimemassi. Eluks vajalikke mineraalaineid (eelkõige naatriumi) saadakse veetaimede kaudu, soolakutelt või merevee joomisel, kirjutatakse Tartu ülikooli zooloogia osakonna facebooki lehel.

Kui maikuu keskel veel verdimevaid putukaid näha ei olnud, siis nüüd on sääski kohati massiliselt ja ka parmud kimbutavad põtru. Varsti ilmuvad veel välja naha- ja ninakiinid ning juuli lõpus põdrakärbsed. Vaatamata parasiitidele on tõsisemaks ohuks ja arvukuse reguleerijateks nii kiskjad kui ka antropogeenne suremus (liiklusõnnetused ja küttimine).

Toimetaja: Randel Kreitsberg, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: