Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neuromarketing aitab ostukäitumist mõista

Neuromarketing aitab ostukäitumist mõista
Neuromarketing aitab ostukäitumist mõista Autor/allikas: NYTNS/Scanpix
Turundus otsib otseteed tarbija ajju.

Turundus otsib otseteed tarbija ajju.

Neuroturundus on turunduse valdkond, mis ühendab aju-uuringud ja turunduse. Eesmärk on tuua esile, kuidas tarbijad erinevates tingimustes kaupu ning teenuseid hindavad, ostuvalikuid kaaluvad ja ostuotsuseid teevad.

Neuroturundust uurivad Oxfordi ülikooli teadlased kasutavad tarbijate ostukäitumise uurimiseks ajukuvamise meetodeid ning mõõtmistehnoloogiat, et uurida närviprotsesse, mis on tehtavate valikute aluseks, kirjutas Science Daily.

Sel kasvaval tööstusharul on potentsiaali oluliselt suurendada reklaami- ja turunduskampaaniate efektiivsust, väidavad nad.

Neuromarketing annab detailset informatsiooni tarbijate eelistuste kohta ning selle kohta, millised turundustegevused stimuleerivad ostukäitumist, mis omakorda võimaldab teha efektiivsemaid tooteesitlusi.

Ka annab see väärtuslikke vihjeid, kuidas parima hinna eest parimas kohas reklaami teha ning vähendab ebaõnnestunud toodetele marketingi tegemise riski.

Selle asemel, et tugineda sihtrühmadele, pakub neuromarketing ekspertide arvates organisatsioonidele turunduskampaaniate kujundamiseks objektiivset tõestusmaterjali otse tarbija ajust.

Turunduse "neuropöördele" valgust heitva uuringu käigus viiakse läbi vaatlusi, küsitlusi ning dokumentaalne analüüs.

Lisaks sellele võtab kriitiline hinnang arvesse ja võrdleb, kuidas erinevad turu-uuringute tehnikad võivad mõjutada tarbijaid ja tarbimiskäitumist.

Projekti juhib professor Steve Woolgar Oxfordi ülikooli juures asuvast Saidi ärikoolist. Projekt on osa suuremast uuringust „Neuropööre Euroopa sotsiaal- ja humanitaarteadustes: neuroteaduste mõju majandusele, marketingile ja filosoofiale“.

Woolgari sõnul on see kolmeaastane projekt esimene laiaulatuslik uuring, mis vaatleb kuidas uued neuroloogilised teadmised otsuste tegemise kohta kujundavad ümber turundajate ja teiste tarbijate käitumist mõjutada soovijate tehnikaid.

Sellel uuringul on kaugeleulatuvad järelmid teadmiste osas, kuidas inimesed oma otsuseid teevad, milline on selle juures aju roll ning millised muud tegurid igapäevaseid otsuseid mõjutavad.

Toimetaja: Jaak-Kristian Sutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: