Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänasel kõrgharidusmessil saab õppide jäätisetegu ja mängida robotitega jalgpalli

Viis Tartu kõrgkooli avasid täna Tallinna lauluväljakul uksed noortele, keda huvitab edasiõppimine Tartus. Lisaks karjäärinõustamisele ja lühiloengutele saavad õpilased proovida tõelist tudengielu, mängida robotitega jalgpalli, teha jäätist ja osaleda kiirkohtingus tudengitega.

Uuel kõrgharidusmessil saab osa võtta 20 põnevast töötoast, pakutakse karjäärinõustamist ning arvukalt kaasahaaravaid lühiloenguid. Teiste seas tutvustavad enda valdkonda näiteks loomaarmastaja Aleksei Turovski, majandusteadlane Siim Kallas, digiekspert Taavi Kotka ja tehnikateadlane Mart Noorma.

Kogu mess on üles ehitatud kaheksale valdkonnale, mis tulenevad gümnaasiumi riikliku õppekava järgi väljatöötatud üldpädevustest, mida õpilaselt gümnaasiumi lõpuks oodatakse.

Kultuuri- ja väärtuspädevus, sotsiaalne ja kodanikupädevus, enesemääratluspädevus, õpipädevus, suhtluspädevus, matemaatika-, loodusteaduste ja tehnoloogiaalane pädevus, ettevõtlikkuspädevus ning digipädevus on läbivad märksõnad nii töötubades kui ka loengutes.

Messialal on esindatud Tartu ülikool, Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia, Tartu kõrgem kunstikool ja Tartu tervishoiu kõrgkool. Messi eesmärk on murda välja messide traditsioonilisest formaadist ning tutvustada gümnaasiumiõpilastele Tartus antavat kõrgharidust põneval ja harival viisil. Messil osalemine on tasuta. Uksed on avatud täna kella 18-ni.

Tutvu ajakavaga ut.ee/opitartus.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: