Uuring rõhutab hommikusöögi olulisust lastele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hommikusöök on päeva tähtsaim eine. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Hommikusöök on päeva olulisim eine. Küprose laste uuring näitas, et sobiva hommikusöögi valik omab otsest mõju nii laste kaalule kui tervisele.

Uuringu tulemused ilmusid ajakirjas International Journal of Food Science and Nutrition ning selles käsitleti hommikusöögi valikute olulisust laste tervisele ja kehamassiindeksile.

Töö põhines 1558 nelja kuni kaheksa aasta vanuse lapse andmete analüüsil, uurides seoseid hommikueine söömise ja kardiometaboolsete riskitegurite vahel.

Neil tüdrukutel, kes sõid igapäevaselt hommikusööki, olid keskmised kehamassiindeksi väärtused madalamad. Niisamuti oli madalam ka tõenäosus kõrgete kolesteroolitasemete ja diastoolse vererõhu näitude avaldumiseks, seda vaatamata laste füüsilisele aktiivsusele.
Kõige toitvama hommikusöögi valikuna toodi uuringus välja pudrud.

Uuringu autori Stalo Papoutsou sõnul on oluline teavitada inimesi igapäevase hommikusöögi vajalikkusest, harida vanemaid ja lapsi sobivate valikute tegemisel, et varustada organismi mikrotoitainete ja kiudainetega, alandades suhkrute ja rasvade tarbimist.

Loe lisa:
European study reinforces importance of eating breakfast for children`s health (Medical News Today)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: Medical News Today

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: