X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Teadusagentuur otsib riigile olulisi uurimisteemasid

Esitatud ideede seast valitakse koostöös Eesti Teadusagentuuri, ministeeriumite ning teadlastega välja riigile olulised võimalikud uurimisteemad.
Esitatud ideede seast valitakse koostöös Eesti Teadusagentuuri, ministeeriumite ning teadlastega välja riigile olulised võimalikud uurimisteemad. Autor/allikas: ETAG

Esimest korda kogutakse Eestis avalikult ettepanekuid selle kohta, millist teadus- ja arendustegevust riik vajab, et saavutada riigi pikaajalised eesmärgid. Ideekorje on avatud alates 30. novembrist.

Eesti Teadusagentuur avas täna avaliku ideekorje riigile oluliste uurimisteemade leidmiseks. Ettepanekuid esitada ja ideekorje kohta täpsemalt lugeda saavad kõik huvilised ETAg-i veebilehel.

Ideekorje formaat on vaba, oodatud on kõik ettepanekud alates valeuudiste leviku uurimisest kuni maavarade väärindamise ja kosmosetehnoloogiate arendamiseni. Lisaks ideede esitamisele saab kommenteerida ning täiendada teiste esitatud mõtteid. 

Eesti Teadusagentuuri strateegilise analüüsi osakonna juhataja Marko Piirsoo sõnul on ideekorje eesmärk kaasata teadus- ja arendustegevuse kavandamisse võimalikult palju erinevaid osapooli. "Avalikkuse tugev kaasatus Eesti ees seisvate probleemide teaduspõhisesse lahendamisse võiks olla üheks oluliseks killuks toomaks riiki taas lähemale oma kodanikele," ütles ta.  

Ideekorje on avatud 31. jaanuarini 2024. Esitatud ideede seast valitakse koostöös Eesti Teadusagentuuri, ministeeriumite ning teadlastega välja riigile olulised võimalikud uurimisteemad. Valitud uurimisteemad esitatakse ministeeriumitele valdkondlike teadus- ja arendustegevuse kavandamiseks ning rahastamiseks. 

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: