Taimi Paljak: vihm jääb üksnes jaanilaupäeva eelõhtusse

Tänavu on oodata sooja ja sajuta jaanilaupäeva. Sünoptik Taimi Paljaku sõnul tuleb kõikjal üle Eesti vihma 22. juunil. Kuigi sadu toob pikale põuale mõningast leevendust, jaguneb vihmavee hulk üle Eesti ebaühtlaselt.

"Vihm peaks tulema homme," ütles Paljak saates "Terevisioon". Küll aga võib paiguti erineda sajuhulk. Mõnes paigas võib vihma tulla isegi 10–15 millimeetrit, aga mõni paik jäädagi väikese vihmasagaraga.

"Kas see nüüd on täiesti piisav selleks, et kogu loodus saaks niiskuse kätte – selles ma kahtlen," lisas sünoptik. Tugeva hoovihma vesi võib kõrgematest kohtadest kõvalt maapinnalt lihtsalt minema voolata. Sellegipoolest peaks see Paljaku sõnul kõrbenud rohule veidi leevendust tooma ja tuleohtu vähendama.

Kui jaanilaupäeval ehk 23. juunil üldse vihma tuleb, siis vähe ja pigem üksikutes kohtades. Ennemini on sünoptiku sõnul oodata samasugust südasuviselt sooja õhtut, nagu on olnud viimased viis aastat: "Kella 18 või 19 paiku on 24–25 kraadi sooja. Võib-olla mõnes üksikus kohas on ka traditsiooniline sajuhoog, aga seda pigem hõredalt ja lühiajaliselt."

Praeguse prognoosi järgi nädalavahetus ja uue nädala algus Paljaku sõnul suurt ilmamuutust ei too. "Võib-olla on üksikud sajuhood ja ikkagi südasuviselt soe," kirjeldas ta. Suurem sadu teisipäeval või kolmapäeval on praegu tema sõnul veel küsimärgi all.

Tänavune aasta paistab silma küll pika põuaga, kuid Paljaku sõnul on kuumi ja kuivi jaaniaegu sel sajandil nähtud veel: näiteks aastatel 2002, 2006, 2008 ja 2010. "Aasta 2002 oli veelgi erakorralisem. Kuulutati välja lausa erakorraline olukord. Porkuni järvest näiteks ei jäänudki midagi alles muud kui ainult loigud," võrdles ta.

Toimetaja: Airika Harrik

Allikas: "Terevisioon". Küsis: Juhan Kilumets.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: