Teadusajakirjanduse sõbraks valiti loomaökoloog Tuul Sepp

Tartu Ülikooli loomaökoloogia kaasprofessor Tuul Sepp.
Tartu Ülikooli loomaökoloogia kaasprofessor Tuul Sepp. Autor/allikas: Jaan Tootsen

Eesti teadusajakirjanike seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul saab tänavu Tartu ülikooli loomaökoloogia kaasprofessor Tuul Sepp. Tubli tegija auhinna Ökuli muna saab aga Eesti teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik.

Tuul Sepp on teadusajakirjanikele tuntud selge ja sisuka kõnelejana oma uurimisvaldkonnas, immuunökoloogia ja ökofüsioloogia alal, sealhulgas eriti linnastumise või keskkonnareostuse mõjust loomadele. Teadlaste ja laiema avalikkuse vahelise suhtlemise vajaduses ei tule teda veenda.

Väljapaistva teadustöö kõrvalt on Sepp avaldanud raamatuid nii lastele kui ka nende vanematele, kus on jutustanud populaarteaduslikult lindudest ja putukatest, ilukirjanduslikult haldjatest, õpetuslikult bridžimängust.

Annely Allik. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Samuti annab selts tänavu välja tubli tegija auhinna Ökuli muna. Sellega tunnustavad teadusajakirjanikud oma head koostööpartnerit teaduse kommunikatsiooni alal Annely Allikut.

Allik on pikka aega silma paistnud tõhusa ja särava tööga Eesti Geenivaramu teabejuhina; praegu jätkab ta tulemuslikku tegevust teaduskommunikatsiooni alal Eesti Teadusagentuuris.

Sepale ja Allikule otsustas auhinnad anda žürii koosseisus Andi Hektor, Jaan-Juhan Oidermaa, Piret Pappel, Priit Ennet ja Virgo Siil.

Eesti teadusajakirjanike seltsilt on Ökuli auhinna varem saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012), merelainete uurija Tarmo Soomere (2013), klimatoloog Ain Kallis (2014), füüsik Jaak Kikas (2015), rakubioloog Toivo Maimets (2016), biorobootik Maarja Kruusmaa (2017), taimeökoloog Aveliina Helm (2018), astrofüüsik Laurits Leedjärv (2019) ja viroloog Irja Lutsar (2020).

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: