Kaart: Eesti vaktsineerimistempo jääb alla EL-i keskmise

Nädala lõpuks oli vaktsineeritud Euroopa Liidus koroona vastu ligi 37 protsenti selle elanikest. Eestis jääb vaktsineeritute osakaal alla EL-i keskmise, kuid vahed on liidusisese järjestuse keskel väikesed.
Maailmas laiemalt on vaktsineeritute osakaal elanikkonnast kõige suurem Araabia Ühendemiraatides, kus on saja elaniku kohta vaktsineeritud ligi 90. Seejuures on vaktsineerimiskuur lõpetatud ligi 40 protsendil.
Enam kui 60 protsenti oma elanikest on suutnud ühe süstiga hõlmata veel mitmed väikeriigid, nagu Seišellid, Palau ja San Marino. Enam kui 500 000 elanikuga riikidest on suutnud sama teha Bhutan, Iisrael ja Malta.
Viimane on ka Euroopa Liidu maadest kõige eesrindlikum. Saareriigis oli saanud neljapäevaks vähemalt ühe süsti 60,6 protsenti selle elanikkonnast. Enam kui pooled oma elanikest on vaktsineerinud ka Ungari.
Soome ja Saksamaa paigutuvad vastavalt 43,1 ja 41,8 protsendiga kolmandale ja neljandale kohale. Esiviisiku lõpetab 40,4 protsendiga Austria.
Baltimaadest on vaktsineeritute osakaal kõige suurem Leedus, kus moodustavad nad elanikkonnast ligi 35,5 protsenti. Eestis oli saanud reedeks vähemalt ühe süsti saja inimese kohta 34,5. Lätis on saanud süsti iga neljas.
Maailma suurriikidest oli vaktsineerinud USA-s reedeks vähemalt korra ligi 166 miljonit inimest ehk 50,5 protsenti riigi elanikest. Vaktsineerimiskuur on seejuures praeguseks lõpetatud neist enam kui 132 miljonil.
Venemaal on vähemalt ühe süstiga hõlmatud 16,3 miljonit inimest ehk 11,3 protsenti selle rahvastikust.
Hiina on süstinud üle 566 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna samas välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised. Seega on saanud ühe süsti vähemalt iga viies riigi elanik
Indias on saanud ühe vaktsiinidoosi vähemalt 162 miljonit inimest ehk 12 inimest saja kohta.
Enam kui kümme miljonit inimest on vaktsineeritud kokku 16 maal, neist viis kuuluvad Euroopa Liitu. Vaktsineerimiskampaaniaga on tehtud algust vähemalt 186 riigis.