Video: teaduskonverents "Euroopa horisont"

{{1620121920000 | amCalendar}}
Lipud
Lipud Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Teadusagentuur ja haridus- ja teadusministeerium korraldasid teisipäeval Euroopa Liidu teadus- ja arendustegevuse "Euroopa horisont" avakonverentsi.

Konverentsil esinesid haridus-ja teadusminister Liina Kersna, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadi asepeadirektor Signe Ratso, Euroopa Komisjoni tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi asepeadirektor Maive Rute jt.

Samuti tutvustatiaamprogrammi võimalusi teaduse, innovatsiooni ja koostöö rahastamiseks. Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma tutvustas Eesti teadusagentuuri rolli Eesti osalejate toetamisel raamprogrammis. Konverentsi modereeris Rainer Kattel. Loe konverentsi kokkuvõtet teadusagentuuri kodulehel.

 Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooni raamprogramm "Euroopa horisont" on peamine rahvusvaheliste teadusprojektide rahastamise vahend Euroopas. Programmi haldab Euroopa Komisjon, selle eelarve on 95,5 miljardit eurot ning programm kestab aastatel 2021-2027. Eestis koordineerib raamprogrammi Eesti teadusagentuur.

Raamprogramm "Euroopa horisont" on avatud iga tüüpi organisatsioonidele: ülikoolidele, teadusasutustele, ettevõtetele, omavalitsustele jt riigiasutustele, erialaliitudele, mittetulundussektorile.

Eelmises raamprogrammis Horisont 2020 tuli Eestisse 2021. aasta veebruari seisuga rekordilised 241,1 miljonit eurot. Võrreldes eelmise raamprogrammiga on see summa 2,5 korda suurem. Seejuures on mitmete Horisont 2020 lõpuaasta taotlusvoorude tulemused on alles selgumas. Eesti organisatsioonid osalesid 806 korral kokku 638 rahastatud projektis.

Vaata ka üritusel kõlanud mõtete graafilist kokkuvõte

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: