Koroonavaktsineerimine kaardil: EL-is on saanud süsti iga kümnes

Euroopa Komisjonii president Ursula von der Leyen .
Euroopa Komisjonii president Ursula von der Leyen . Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Neljapäevase seisuga oli vaktsineeritud Euroopa Liidus koroonaviiruse vastu vähemalt ühe korra ligi 45 miljonit inimest ehk kümme protsenti selle elanikkonnast. Eesti vaktsineerimistempo on EL-i keskmisest jätkuvalt kõrgem.

Maailmas paistavad hõlmatute kõrge osakaalu poolest silma Šeisellid, Iisrael ja Suurbritannia.

India Ookeani saareriigis on vaktsineeritud vähemalt korra ligi 63 000 inimest ehk üle 65 protsendi Šeisellide elanikkonnast. Kahe suurusjärgu võrra suurema rahvaarvuga Iisraelis on saja inimese kohta vaktsineeritud ligi 60. Üle 4 700 000 miljoni inimese on saanud ka teise vaktsiinidoosi.

Vaktsineeritute kõrge osakaaluga paistavad silma ka veel Araabia Ühendemiraadid, kus on 100 inimese kohta vaktsineeritud ligi 58. Täielikult vaktsineeritud on seal peaaegu iga neljas.

Euroopas hoiab lippu kõrgel Suurbritannia, kus on hõlmatud koroonavaktsiiniga vähemalt korra 43,5 protsenti elanikkonnast. Kokku on saanud süsti seal ligi 29 miljonit inimest. Lõuna-Ameerika on esirinnas Tšiili, kus on vaktsineeritud peaaegu iga kolmas.

Euroopa Liidus kasvas vaktsineeritute osakaal nädalaga 1,3 protsenti. Kõige suurema osa oma elanikkonnast on jõudnud esimese kuuga vähemalt korra vaktsineerida Malta. Kokku küündib saareriigis vähemalt ühe korra hõlmatute osakaal 22 protsendini.

Maltale järgnevad 18,5 protsendiga Ungari ja 15,4 protsendiga Austria. Neist esimene vaktsiiniportfellis on ka venelaste loodud Sputnik V ja hiinlaste Sinopharm.

Liidusiseses järjestuses säilitasid nädalaga oma kohta ka Soome ja Eesti, kus on vaktsineeritud saja inimese kohta vähemalt korra 14. Leedus ja Lätis on vaktsineeritute osakaal vastavalt 11,1 ja 5,3 protsenti.

Euroopa Liidu keskmist tõmbavad suurriikidest alla Itaalia, Hispaania, Rumeenia, ja Poola. Tabeli tagaotsast leiab lisaks Lätile veel Bulgaaria, millest viimases on vaktsiiniga ühe korra hõlmatud 4,8 protsendi riigi elanikest.

Maailma suurriikidest on USA-s vaktsineeritud vähemalt ühe korra üle 87 miljoni inimese ehk ligi 27 protsenti. Venemaal on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 4,6 protsenti ehk 6,6 miljonit inimest.

Hiina on enda teatel süstinud ligikaudu 91,3 miljonit vaktsiinidoosi. Samas ei võimalda see eristada esimest doosi teisest doosist ehk vähemalt korra vaktsineeritute osakaal on vähemalt 3,3 protsenti, kuid ilmselt rohkem

Indias on vaktsineeritud vähemalt ühe korra üle 47 miljoni ja Brasiilias 14 miljoni inimese. Vaktsineeritute koguarvu poolest paistab silma ka Saksamaa ja Türgi, kus on neid üle kaheksa miljoni,

Kokku on vaktsineerimisega algust tehtud vähemalt 126 riigis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: