Nakkuskordaja R langes Harjumaal 0,9 peale

Selge on langustrend Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Saaremaal.
Selge on langustrend Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Saaremaal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti nakatamiskordaja on langenud üle Eesti 0,9 lähedale ehk iga koroonaga nakatunu annab nakkuse edasi keskmiselt 0,9-le inimesele. Selge on langustrend Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Saaremaal.

"Teistes maakondades on kõver samuti alla ühe, aga ei erine sellest kuigi palju. Suundumus on õige, aga kindlat veendumust selles veel pole," sõnas Krista Fischer, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor. Pilt muutub selgemaks nädalavahetusel, kui analüüsi kaasatakse ka reedeste testide tulemused.

"Üldiselt nakatunute arvud on läinud viimastel päevadel alla kõigis maakondades," lisas professor.

Kui Fischer pidas langustrendi tervitatavaks, hoiatas ta teiste riikide kogemuse põhjal piirangute enneaegse leevendamise eest. "Teiste riikide pealt on näha, et mõnel pool on saadud see kõrgpunktist alla, aga siis on nakatumine uuesti kasvanud. Kui me suudame hoida seda langustrendi mitmed nädalad järjest, on meil lootust, et jõuame alla 500 nakatumiseni päevas," lisas professor.

Nakatamiskordaja valitud maakondades. Autor/allikas: Krista Fischer

* - Saaremaa kaasati kõrge nakatunute suhtarvu tõttu möödunud kevadel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: