Koroonavaktsineerimine kaardil: Eesti püsib jätkuvalt keskmike seas

Eesti on samal pulgal Leeduga, kuid jääb alla nii Põhjamaadele kui ka mitmetel Kesk-Euroopa riikidele.
Eesti on samal pulgal Leeduga, kuid jääb alla nii Põhjamaadele kui ka mitmetel Kesk-Euroopa riikidele. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ehkki Eestis ületab koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimeste osakaal Euroopa Liidu keskmist, jääb see alla nii Põhjamaadele kui ka mitmetele Kesk-Euroopa riikidele.

Vaktsineeritute kõrge osakaalu poolest on maailmas endiselt esirinnas Iisrael, Araabia Ühendemiraadid ja Seišellid. Neist esimene jõudis teisipäevaks vähemalt ühekordselt vaktsineerida ligi 46 protsenti selle elanikkonnast. Enam kui 40 inimest 100 kohta on vaktsineeritud ka AÜE-s ja Seišellidel.

Seišellidel on muutnud ülesannet kergemaks väike riigi elanike arv – saareriigis elab vähem kui 100 000 inimest. Araabia Ühendemiraatide kohta täpse statistika andmist takistab selle terviseministeeriumi kasutatav statistika esitamise viis – nii 1. kui ka 2. vaktsiinidoos arvatakse kokku. Kinnitatult on vaktsineeritud aga vähemalt 40 protsenti elanikkonnast.

Euroopas on tublimate seas kaks Euroopa Liitu mittekuuluvat riiki: Suurbritannia ja Serbia. Neist esimeses on vaktsineeritud vähemalt ühe korra 23 protsenti riigi elanikest. Serbias moodustab vaktsineeritud inimeste osakaal riigi kõigist elanikest ligi 12 protsenti.

Euroopa Liitu kuuluvatest riikidest on olnud õige agaram vaktsineerija 500 000 elanikuga Malta, kus on vähemalt korra vaktsineeritud 36 500 inimest ehk ligi seitse protsenti. Maltale järgnevad vastavalt 4,95 ja 4,43 protsendiga Rootsi ja Slovakkia.

Eestis oli vaktsineeritud kolmapäeva hommikul 3,65 protsenti riigi elanikest, ületades sellega Euroopa Liidu keskmist. Liidus tervikuna on vaktsineeritud vähemalt korra 3,23 protsenti inimestest ehk vaid umbes 0,4 protsendi võrra rohkem kui nädal tagasi.

Eestiga täpselt samal pulgal on Leedu. Läti on aga 1,2 protsendiga Euroopa Liidu punane latern. Veel väiksem on vaktsineeritud inimeste osakaal vaid Bulgaarias.

Maailma suurriikidest on jõudnud oma elanikkonnast kõige rohkem inimesi vaktsineerida USA, kus on 100 inimese kohta vaktsiiniga hõlmatud ligi 12. Kokku on tehtud süst ligi 40 miljonile inimesele. Viimaste, kuid eelmise nädala andmete põhjal oli vaktsineerituid umbes sama palju ka Hiinas. Suurema elanike arvu tõttu jäi vaktsineeritute osakaal aga alla kolme protsendi.

Möödunud nädalal avaldas värsked vaktsineerimisandmed ka Venemaa. Kokku jõudis 10. veebruariks vaktsineerida ligikaudu 1,1 protsenti riigi elanikkonnast ehk umbes 1,5 miljonit inimest.

Esimese kuue kuu jooksul 300 miljonit inimest vaktsineerida lubanud Indias oli tehtud kolmapäeva hommikuks ligi üheksa miljonit süsti. Ligi 210 miljoni elanikuga Brasiilias on vaktsineeritud üle viie miljoni inimese.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: