Meditsiinilist võrku sülitav püss aitab põletushaavu ravida

Laseriga varustatud Spincare-süsteemi püstol laseb välja peent nahataolist võrku.
Laseriga varustatud Spincare-süsteemi püstol laseb välja peent nahataolist võrku. Autor/allikas: Nanomedic Spincare

Põletushaavade ravi on pikk ja valus protsess, kuna infektsioonioht on suur ja sidemeid tuleb sageli vahetada. Iisraeli firma Nanomedic pakub, et leevendust võiks tuua nahalaadne sünteetiline võrk, mida nende loodud laserotsikuga püssikujuline seadeldis peenikese joana välja sülitab.

Spincare-süsteemi tootja väitel pole seda uutmoodi "sidet" tarvis nii sageli vahetada, kui traditsioonilisi. Kuna see paistab osaliselt läbi, saavad arstid haava käekäigul silma peal hoida ka kaitsekihti eemaldamata.

Toote vooruste hulka võib lugeda ka patsiendi suurema liikumisvabaduse, sealhulgas ka võimaluse käia duši all. Spincare-süsteemist on kasu ka kehapiirkondades, mis traditsioonilisele sidumistehnikale väljakutseid esitavad, nagu näiteks pea ja nägu.

Innovatsiooni taga on juba varemgi tuntud elektroformeerimine, mille käigus spetsiaalsest lahusest saab elektri abil nanokiude luua. Seda tehnoloogiat on mujalgi kasutatud, aga Spincare'i tootja sõnul on nende kontaktivaba plaastripüss senistest lahendustest oluliselt väiksem, mistõttu sellega saab voodis lebavale patsiendile mugavalt ligi.

The Guardiani väitel on toode kasutusel juba mitmel pool Euroopas ning sellega on püütud ravida ka diabeetikute kroonilisi jalahaavu.

Üks Ühendkuningriigis masinat patsientide peal katsetanud arstidest leidis, et ehkki lahendus pole sajaprotsendiliselt uuenduslik, kuna endiselt kaetakse haav mingi kihiga, on selle kasutegur just kergemate põletushaavade puhul nähtav ning hetkel toimuvate haavaravidebattide kontekstis tervitatav uuendus.  

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: