EKA senat nimetas David Vseviovi emeriitprofessoriks

David Vseviov.
David Vseviov. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) senat nimetas Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi (KVI) professor David Vseviov emeriitprofessoriks alates 1. septembrist.

Vseviov on EKA-s õppejõuna töötanud alates 1986. aastast, alates 1997. aastast erakorralise ja 2003. aastast korralise professorina, teatas EKA pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis on Vseviov aastaid vastutanud üldajaloo ja kultuuriajaloo õppe eest.

Selle kõrval on ta andnud üle akadeemia väga hinnatud Vene kultuuriloo kursusi. Vseviov on olnud armastatud ja äärmiselt lugupeetud õppejõud ning KVI esindaja avaldas lootust, et tal on energiat ka pärast emeriteerumist loengutega jätkata.

Vseviovist kõneledes ei saa jätta tähelepanuta tema pühendunud ja teravast eetilisest ning sotsiaalsest närvist kantud ühiskondlikku tegevust, teatas EKA. Just temalt pärineb viimaste aastate teravates aruteludes palju tasakaalukaid ja vaimuteravaid sõnavõtte, mis arvestavad ühiskonna erinevaid huvigruppe, analüüsivad Eesti ja teiste maade ning kultuuride suhteid ja leevendavad sedakaudu ühiskondlikke pingeid. Tänu neile ja rohketele populariseerivatele ajalootutvustustele nii raadios kui kirjasõnas on Vseviov üksiti teinud ära suure töö EKA maine tõstmisel ühiskonnas.

David Vseviovi teadustöö on olnud seotud eeskätt Venemaa kultuurilooga ja Eesti ja Venemaa kultuurilooliste sidemetega, seal hulgas ilmus temalt aastatel 2002–2017 kolm köidet monograafilisest uurimusest "Venemaa – lähedane ja kauge" koos Vladimir Sergejeviga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: