Eesti Teaduste Akadeemia hakkab presidenti valima

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.
Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti Teaduste Akadeemia hakkab hakkab kolmapäeval presidenti valima, ametikult on ainsa kandidaadina üles seatud praegune president Tarmo Soomere.

Soomere on ERR-ile öelnud, et ettepanekuid kandideerida on tehtud veel mitmele tema kolleegile, aga praeguse seisuga ei ole konkreetse isikuni jõutud.

"Akadeemia tuleviku seisukohalt oleks mitme kandidaadi visioonide võrdlus kindlasti parem kui ühe kandidaadi tegutsemiskava aktsepteerimine," sõnas Soomere.

Vastavale Eesti Teaduste Akadeemia valimiseeskirjale võivad valimisistungil osalevad akadeemikud veel hetk enne valimiste algust üles seada täiendavaid presidendikandidaate.

Akadeemia liikmeskonda kuulub praegu 75 akadeemikut. Vastavalt akadeemia põhikirjale on üldkogu otsustusvõimeline, kui kohal on üle poole koosseisust,

Eesti Teaduste Akadeemia on 1938. aastal loodud kõrge teadusliku kvalifikatsiooniga teadlaste ühendus, kelle ülesanne on arendada ja esindada Eesti teadust, aidata kaasa teadustulemuste rakendamisele Eesti riigi sotsiaalse ja majandusliku arengu - eestimaalaste üldise elukvaliteedi parendamise - huvides ning väärtustada teadust ja teaduslikku mõtteviisi Eestis, seisab akadeemia põhikirjas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: