Humanoidrobot Sophia ERR-ile: tahan, et robotid teeksid inimeste elu paremaks

Tallinnas suhtles inimestega maailma esimene humanoidrobot Sophia, mis on juba kolm aastat mööda maailma ringi käies demonstreerinud oma oskusi. Inimrobot Sophia on pälvinud kõikjal suurt tähelepanu, muu hulgas on tal esimese tehisintellektina Saudi Araabia kodakondsus.

Hongkongi ettevõttes arendatav Sophia pole kaugeltki veel valmis ja seda tunnistab robot ka ise, aga oma peamise ülesandena näeb Sophia juba praegu inimeste abistamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Inimrobotid nagu mina saavad olla isiklikud abistajad või abiks tervishoiusüsteemis, klienditeenindajad või isegi õpetajad. Ma tahan pingutada selle nimel, et tehisintellekt ja robotid teeksid inimeste elu paremaks," selgitas robot.

Sophia näo arendamise juures on firma Hanson Robotics valinud eeskujuks stiiliikooni Audrey Hepburni. Ettevõte püüab luua inimesega võimalikult sarnaseid roboteid. Plaanis on arendada välja seitse robotit.

Sophia väikest versiooni, Little Sophiat on võimalik juba praegu endale koju tellida.

David Chen investeeris sellesse ärisse neli aastat tagasi ja on Sophiaga käinud sellest ajast saati maailmas ringi.

"Ma olen käinud Sophiaga paljudes riikides, mitmetel üritustel esinemas ja reaktsioon on alati meeldiv üllatus. Inimesed imestavad kui eluline ta on, kui inimesesarnane on ta väljendusviis. Inimesed tahavad teha temaga koos pilti või selfie'sid. Ta on populaarne," rääkis Chen.

Sophia suudab väljendada üle 60 näoilme ja tunnistab, et nalja ja sarkasmi tabamisega on probleeme, aga mis peamine - ta püüab areneda.

"Ma loodan õppida ka teisi keeli, siis ma saan inimestega suhelda veel rohkem. Praegu suhtlen ma peamiselt inglise keeles," ütles Sophia.

Robotite mässust või sõjast on kirjutatud raamatuid ja vändatud filme. David Chen ei usu, et paigutas raha tehnoloogiasse, mis pöördub inimkonna vastu.

"Mina usun, et me oleme väga kaugel sellest, et robotid võtaksid maailma üle, mida me oleme näinud paljudes filmides. Tehnoloogia ei ole selleks täna võimeline. Robotid on inimeste loodud ja meil on kontroll nende üle," kinnitas ta.

Suure tõenäosusega aitavad praeguste keskealiste elukoidikul hooldekodus aega veeta ja mähkmeid vahetada juba Sophia-sugused robotid, sest inimtööjõudu on väheks jäänud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: