Tehnikaülikool osaleb Euroopa Ülikooli algatuses

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo
Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo Autor/allikas: TTÜ

Tehnikaülikoolide võrgustik EuroTech koostöös Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ning Praha Tehnikaülikooliga soovivad põhjalikult reformida inseneriõpet Euroopas, et tõsta oluliselt siinse tehnoloogiahariduse konkurentsivõimet. Eesmärk on käivitada ühine Euroopa Ülikooli algatus.

Märtsi alguses tegi EuroTech koos liitlastega Prahast ja Tallinnast ettepaneku Euroopa Komisjonile rahastada esmaklassiliste Euroopa tehnoloogia- ja loodusteaduste õppekavade loomist, mis vastaksid muutuva Euroopa vajadustele ja põhiväärtustele, teatas Tallinna Tehnikaülikool. Need on Euroopa number üks inseneriõppekavad, kus tuuakse kokku loodusteadused ja tehnoloogia koos tulevikus vajalike õpioskustega.

Muutuse eesmärk on tõsta Euroopa konkurentsivõimet tarkade ja andekate inimestega, kes tegutsevad jätkusuutlikult ja veavad eest mastaapsemaid ning väiksemaid tehnoloogilisi muutusi ning on maailmatasemel partneriks nii ettevõtluses kui teaduses.

Taani Tehnikaülikooli presidendi Anders Bjarklevili sõnul on initsiatiivi eesmärk luua ülikoolide ning piirideülest sünergiat, millest saavad osa nii Euroopa kui ka muu maailma riigid.

Tehnikaülikooli rektor ja akadeemik Jaak Aaviksoo tunnistab, et inseneeria ning IT käsikäes on tehnikaülikooli kaasaegsete ning hiljuti uuendatud õppekavade tugisambaks.

EuroTechi võrgustikku kuuluvad sellised väljapaistvad ülikoolid nagu Taani, Eindhoveni ja Müncheni tehnikaülikoolid ning Ecole Polytechnique Prantsusmaalt, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne Šveitsist ja Technion Iisraelist.

2011. aastal asutatud võrgustik on strateegiliseks koostööks loodud allianss, mis pühendub tippteadusele ning ühiskondlikku kasu toovate lahenduste loomisele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: