Järgmine maailmakoristuspäev tuleb Kosovo eestvedamisel

Kosovo maailmakoristuspäeva meeskond Tallinnas
Kosovo maailmakoristuspäeva meeskond Tallinnas Autor/allikas: Maailmakoristuspäev

Laupäeval Tallinnas toimuval maailmakoristuspäeva konverentsil otsustati, et eelmisel aastal esimest korda ajaloos toimunud traditsioon jätkub ning tänavu toimub see 21. septembril Kosovo koordineerimisel.

"Kosovo tiimi soov võtta selle aasta koristusaktsiooni koordineerimine üle näitab seda, kui väga sellist aktsiooni ja prügiprobleemile tähelepanujuhtimise kampaaniat on vaja ning kui tõsiselt tegelikult inimesed jäätmeteprobleemile oma riigis lahendusi otsivad," ütles maailmakoristuspäeva juht Eva Truuverk. Tema sõnul räägib Kosovo kasuks ka see, et nad on suutnud luua väga hea koostöö oma riigi valitsusega ning ettevõtetega. "See annab meile kindlust, et meie tööd jätkatakse väärikalt."

Kosovo tõi möödunud aasta 15. septembril oma tiimijuhi Luan Hasanaj eestvedamisel välja 195 000 inimest. Kosovo on olnud Teeme Ära ülemaailmse võrgustiku liige juba üle seitsme aasta ning korraldanud selle aja jooksul mitmeid koristusaktsioone, kaasates üle 600 000 inimese.

Konverentsil otsustati, et koristusaktsiooni hakkab igal aastal korraldama uus riik. "Mida rohkem riike tulevikus koordineerimise teatepulga üle võtab, seda rohkem me erinevates maailma paikades prügiprobleemist räägime ning seda rohkem inimesi oma käitumismustrit muudab," rääkis Truuverk.

Vaatamata sellele, et maailmakoristuspäeva korraldamise teatepulk läheb Kosovole, jääb Truuverki sõnul Eestis tegutsevale Teeme Ära sihtasutusele abistav ja nõuandev roll.

Eelmise aasta 15. septembril toimunud maailmakoristuspäevast võttis lõplikel andmetel osa 17,8 miljonit inimest 157 riigist ning hinnanguliselt koguti kokku vähemalt 88 500 tonni prügi, kõige rohkem plasti ja klaasi. Ligikaudu 15 protsenti kogutud prügist saadeti taaskasutusse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: