Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andur otsmikule – koolid proovivad uusi nutiseadmeid

Valga gümnaasiumis jälgivad õpilased kontrolltööde ja praktikumide ajal enda ajutegevust, et selgitada välja, kui keskendunud ollakse.

Valga gümnasistid valmistuvad teadlaste ööks. Tavatu on, et seda tehes testivad nad iseend. Ekraanile jõuavad ajulained, teised andurid jälgivad pulssi, vererõhku, vere hapnikusisaldust, mõõdavad kopsumahtu ja annavad ülevaate lihaste tööst. Kohvris olevate anduritega saab kontrollida ka palju muud, vaid norskamist jälgivat seadet pole õnnestunud koolis kasutada.

Euroopa Liidu projekti käigus peaks viis Eesti kooli saama viis nutikat komplekti - lisaks kehaandurite kohvrile ka nutiriiete, ruumiandurite ja digikunsti keskuse ning teaduslabori.

Kolme aasta jooksul koguvad noored ise ideid, kus ja kuidas neid seadmeid kasutada ja mida saadud teabega teha.

Lisaks Valgale osalevad projektis Kolga kool, Kuressaare gümnaasium, Tallinna Kesklinna Vene gümnaasium ja Väätsa põhikool.

Valga gümnasistide meelest on vajadus ajulaineid uurida kõige suurem matemaatika kontrolltööd tehes, aga andureid läheb tarvis ka bioloogia, inimeseõpetuse ning kehalise kasvatuse tundides.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: