Pärnus kuulutati välja koolirahu

Pärnus kuulutati välja algava õppeaasta koolirahu.

Koolirahu eemärk on meelde tuletada õppijasõbraliku ja turvalise koolikeskkonna vajalikkust. See ühendab õpilasi, õpetajaid, koolijuhte ja lapsevanemaid tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lepingu allkirjastasid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, haridusminister Mailis Reps, lastekaitse liidu president Ene Tomberg ning Eesti õpilasesinduste liidu ja MTÜ TORE esindaja.

"Kool peab olema rahulik ja koolitee turvaline nii õpilastele kui õpetajatele ja see on meie ühine pingutus. Need allakirjutanud ka ju ütlevad: üks on riik, loomulikult kool ise, õpilased, õpetajad, aga ka kohalik omavalitsus. Kõik need osapooled annavad oma suure panuse," rääkis Reps.

"Eks ta ole ikka laiem mõiste, rahu kui selline. Ta on ka mõeldud, et sa saad rahulikult õppida, pühenduda sellele, et me kõik koos leiame murekohtade asemel pigem lahendusi. Eks ta puudutab kindlasti lõpuks ka kodu ja koduga seonduvat," lisas minister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: