Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mehaanikasein arendab Tartu Tamme gümnaasiumi õpilaste insenerioskusi

Tartu Tamme gümnaasium tõi kooli mehaanikaseina, millel saavad õpilased vahetunnis oma insenerioskusi arendada.

Hammasrattaid täis mehaanikaseinal saab näiteks proovida avada vanaaegset seifi ja uurida genfi ajamit, mis vanasti aitas filmiprojektoritel just õigel ajal kaadrit vahetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina näen seda niimoodi, et õpilased saavad praktiliselt vaadata, kuidas näiteks mootorid ja asjad töötavad," ütles 11. klassi infotehnoloogia õppesuuna õpilane Tormi Teedemaa.

Mehaanikasein proovib tõsta õpilaste huvi mõista, kuidas seadmed töötavad ning suunata neid ka ise uusi lahendusi välja mõtlema.

"Me läheme poodi, poes on mingi tehniline toode ja see on justkui must kast - /.../ ta töötab, aga enamasti inimesed ei vaata sinna sisse ja nii pea, kui asi läheb katki, me viskame selle ära. Aga mehaanikaseina eesmärk on just näidata, et mis tegelikult seal sees töötab," selgitas Spark Makerlabi juhataja Tarvo Metspalu.

Vahetunnil oligi juba mitu õpilast hõivatud seinal olevate vidinate uurimise ja katsetamisega.

Tartu Tamme gümnaasiumi direktor Ain Tõnisson loodab, et nüüdsest näpivad õpilased vahetundides rohkem neid hammasrattaid kui oma nutitelefone.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: