Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaataja küsib: kas uriini süstimine teeb tomatid punaseks?

Nõukogude ajal levis kuulujutt, et kui tomatitesse süstida uriini, siis lähevad need punaseks. Teadussaate "Novaator" vaataja küsis meie käest, kas see ka päriselus toimib. Küsisime seda akadeemiku ja Eesti maaülikooli taimefüsioloogia professori Ülo Niinemetsa käest.

Ülo Niinemetsa laboris pole seda küll proovitud, kuid oma tõetera võib jutul sees olla. Taimefüsioloogi pilgu läbi kutsub uriini, või ka näiteks NaCl-i ehk soolalahuse süstimine taimes esile vananemise – ja mida muud see tomati viljade punaseks minemine on kui vananemise esile kutsumine.

Viimasest annab tõestust tõsiasi, et tomati vili läheb punaseks ka siis, kui ta on taimelt juba ära korjatud.

Uriini või soolalahuse süstimise tagajärjel hakkab vili eritama etüleeni, mis Niinemetsa sõnul ongi nagu vananemise või küpsemise hormoon. Samasugune protsess toimub banaanides, mis korjatakse ära rohelisena ning mis küpsevad hiljem etüleeni juuresolekul.

Mis täpselt aga taimes uriini või soolalahuse süstimise järel toimub? Ülo Niinemets ütleb, et tegu on stressireaktsiooniga. Taim hakkab vananema, mis toob kaasa vilja punaseks värvumise ja seemnete küpsemise.

Küsimusele, kas tingimata peab lahust süstima või piisab ka taime kastmisest, vastas Niinemets, et tõhusam on süstimine, sest juurte kaudu imendudes takistab taim nende vananemist soodustavate ainete jõudmist viljakehasse.

Aga muidugi ei pea tomati punaseks saamiseks sugugi sellesse midagi süstima, ei pissi ega soolalahust. Võib ka lihtsalt oodata. Vilja võib ka taime küljest ära korjata ning siis toimub tomatis vananemise ehk meie mõistes küpsemise protsess ajapikku ka loomulikult.

Head isu!

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: