Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Milliseid imevigureid teeb 17000-eurone Eesti idufirma ravivann?

Foto: kaader videost

Eestis välja töötatud füsioteraapiline vann Swimitation lubab muuta taastusravi meeldivamaks ja pakkuda privaatsust hindavale inimesele üksi treenimise võimalust. Vanni seljatoe ja istme ergonoomika väljatöötamisel andsid nõu füsioterapeudid.

Idufirma Waterflight tiimijuht Alan Uustal kinnitas, et tegemist pole vanniga, mis mõeldud ainult taastusravi vajavatele inimestele.

„See on mõeldud ka täiesti tavalistele ja elujõus inimestele. Inimestele, kes soovivad privaatsust, teha trenni ilma teiste juuresolekuta. Selle treeningseansi võib täiesti vabalt ilma juhendajata läbi viia,“ rääkis Uustal.

Uustali sõnul töötati vann umbes kuue aasta jooksul välja koostöös erinevate Eesti ettevõtetega, mis tegelevad kümblustünnide ja basseinitehnika tootmisega.

Vanni arendusmeeskonda kaasati ka füsioterapeudid, kes olid abiks erinevate harjutuste väljamõtlemisel ning seljatoe ja istme ergonoomika väljatöötamisel.

Füsioterapeut Monika Ausmees tõdes, et koordinatsiooni mõttes võivad mõned harjutused tunduda alguses rasked ja kõigile harjutustele ei pruugi esimesel korral pihta saada.

„Kui käed liiguvad üles ja samal ajal peab tegema ka randmeringe, siis mõne jaoks on see päris keeruline väljakutse,“ lisas Ausmees.

Sportlikumat tausta vesitreening selles vannis ei eelda. Ainus vahe on liikumisamplituudis, mis tähendab, et algajad teevad harjutusi lihtsalt rahulikumalt, rääkis Ausmees.

Ausmehe sõnul saavad selles vannis tööle hakata just süvalihased, mis eeldab, et harjutusi tehakse aeglaselt ja mõtestatult.

„Posturaalsed lihased, mis sind tavalised püsti hoiavad, neid sa siin kasutama ei pea. Vesi võtab selle raskusjõu ära sa ja oled selle istme peal, sisuliselt nagu hõljud vees, siis saavad tööle hakata sisemised ja väiksemad lihased.“

Üks seanss kestab tund aega, mis hõlmab 45-minutilist treeningut ja 15-minutilist lõõgastust. „Lõõgastusaeg aitab iseendaga sõbraks saada. Lihtsalt oledki ja tunnetad oma keha,“ rääkis Ausmees.

Vanne hakatakse tootma vastavalt tellimustele ja nädalas suudetakse valmis teha üks vann.

Uustali sõnul ühtegi tellimust veel lõplikult sõlmitud ei ole, kuid peamiselt on huvi tuntud Põhjamaades. Toote turule toomiseks otsib firma praegu väikeinvestoreid ühisrahastusplatvormi Fundwise kaudu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: