Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õpetajate miinimumpalk kasvab 58 eurot, keskmine töötasu tõuseb vähemalt 1149 euroni

Foto: Phil Roeder/Creative Commons

Täiskohaga töötava põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalk tõusis 58 euro võrra ning on 2016. aastal 958 eurot. Õpetajate keskmine palk kasvab sel aastal vähemalt 1149 euroni kuus.

Haridus- ja teadusministri Jürgen Ligi sõnul kasvab nii omavalitsustele kui ka erakoolide pidajatele antav riiklik palgatoetus.

“Omavalitsused saavad sellel aastal õpetajate palgaks kokku 196 miljonit eurot, mis on üle 13 miljoni euro rohkem kui eelmisel aastal. Samuti kasvab erakoolidele antav riiklik palgatoetus mullusega võrreldes 8,3% ehk enam kui 9,3 miljoni euroni,“ märkis Ligi.

Ainuüksi riigi toetuse abil saab tõsta õpetajate palka järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1149 euroni. Omavalitsused saavad juurde panna nii oma eelarvest kui ka korrastades oma koolivõrku kulutõhusamaks ning suunates ressursse õpetajate töötasudesse.

Jürgen Ligi märkis, et riik on seadnud eesmärgi tõsta õpetajate keskmine palk 2020. aastaks 120 protsendini Eesti keskmisest. „See eeldab olulist lisaraha eelarvest, aga ka ökonoomset majandamist ja koolivõrgu muutmist kulutõhusamaks, milleks eraldame lähiaastail 240 miljonit eurot investeeringuid,“ rääkis minister.

Fakte õpetajate palga kohta:

  • Omavalitsused ning erakoolide pidajad saavad riigilt võrdsetel alustel haridustoetust.
  • Õpetajate palgatoetus on osa riiklikust haridustoetusest.
  • Haridustoetus sisaldab vahendeid õpetajate, õppealajuhatajate ja koolijuhtide palkadeks ning täienduskoolituseks, õppekirjanduseks ja koolilõunaks.
  • Samuti saavad erakoolid ja omavalitsused riigilt toetust ka õpilaskodude ülalpidamisteks ja muudeks tegevusteks.
  • Õpetajate töötasu alammäär ehk miinimumpalk on õpetaja töötasu riiklik garantii, millest vähem ei tohi täiskohaga töötavale õpetajale maksta.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: