Video: Tartu ülikooli Rohelabor aitab kokku hoida ressursse ning aega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rohelabori eestvedajad, Tartu ülikooli tudengit Kuldar Kõiv ja Tarmo Mölder
Rohelabori eestvedajad, Tartu ülikooli tudengit Kuldar Kõiv ja Tarmo Mölder Autor/allikas: Sven Paulus

Tudengite energia- ja ressursisäästukonkurss Negavatt üks finaliste on Rohelabor, mida veavad Tartu ülikooli ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistrant Kuldar Kõiv ja biomeditsiini tehnoloogia tudeng Tarmo Mölder. Ettevõtmise eesmärgiks on säästa laborites energiat, koguda tekkivaid jäätmeid ning jõuda ühishangeteni, mis aitaksid kokku hoida nii ressursse kui ka aega.

Kõigest kümne töötajaga laboris võib tekkida aastas tonni jagu plastikjäätmeid, millest tervelt kolmandiku saab Tarmo Mölderi sõnul suunata taaskasutusse. Kuldar Kõiv aga julgustab kriitilise pilguga energiatarbimist vaatama, sest tööks vajalikke materjale ühte kohta koondades on võimalik saavutada märkimisväärne ressursivõit. Samuti on nähtav vajadus jõuda ühishangeteni, kus ülikooli erinevad asutused saaksid tellida vajaminevaid tarvikuid ühekorraga, mis omakorda võimaldab jällegi kokku hoida nii raha kui aega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: