Tartu ülikool ja AS Tere pikendasid litsentsilepingut ME-3 bakteri kasutamiseks piimatoodetes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Patenteeritud bakteri avastaja Marika Mikelsaar tutvustava stendi kõrval.
Patenteeritud bakteri avastaja Marika Mikelsaar tutvustava stendi kõrval. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu ülikool ja AS Tere pikendasid märtsi lõpul järgmiseks kümneks aastaks litsentsilepingut, millega Tartu ülikool annab AS Terele õiguse jätkata ülikooli teadlaste avastatud bakteri Lactobacillus fermentum ME-3 kasutamist piimatoodete valmistamisel ning müümisel Eestis ja 12 Euroopa riigis.

Tartu ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul on Tartu ülikooli ja AS Tere stabiilne ning sisuline partnerlus heaks näiteks, kuidas ülikooli teadustulemusi edukalt ettevõtte tootearenduses rakendada.

„Kõige meeldivam asjaolu AS Terega koostöös on selle pikaajalisus: ettevõte on jätkuvalt suutnud toiduainetetööstuse ülitihedas konkurentsis ME-3-e oma toodetes tarbijatele atraktiivsena hoida. Ilmselgelt on ME-3 väga tõhus probiootikum,“ rääkis Puura AS Tere ainulitsentsilepingust ning avaldas heameelt jätkuva koostöö osas.

AS Tere turundusdirektor Alar Pink lisas, et Tartu ülikooli avastatud bakteri kasutamine on viinud Helluse keefiri tootegrupi müüdavaimate hulka Eestis.

AS Tere poolt toodetavad „Helluse“ kaubamärgiga jogurt, hapupiim ja keefiritooted sisaldavad ülikoolis avastatud probiootilist bakterit Lactobacillus fermentum ME-3. Tegemist on Tartu ülikooli patenteeritud leiutisega „Lactobacillus fermentum ME-3 kui antimikroobne ja antioksüdantne probiootikum“, mille autorid on Tartu ülikooli teadlased Marika Mikelsaar, Mihkel Zilmer, Tiiu Kullisaar, Heidi Annuk ja Epp Songisepp.

Bakter Lactobacillus fermentum ME-3 on ainulaadne sellepoolest, et temas on kombineeritud kaks poolt – ta on antimikroobne ja samal ajal ka antioksüdantne. Seega on tal otsene hävitav mõju kahjulikele mikroobidele ja kasulik mõju inimorganismile.
 
Piimhappebakter ME-3 jõudis 2014. aastal koostöös Prantsusmaa arenduspartneriga VF Bioscience ka Reg’Activ Cholesterol nimelistesse kolesteroolitaset alandavatesse toidulisanditesse. Kapsleid müüakse nii Eesti, Prantsusmaa, Filipiinide kui 2015. aasta märtsist ka USA apteekides.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: