Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mereakadeemia on tõstnud sisseastumislävendit

Eesti Mereakadeemia on võrreldes eelmise aasta sisseastumistingimustega tõstnud kandideerimiseks nõutavat lävendit. Samuti on vajalik laia matemaatika eksam.

„Kuna meie erialad on tehnilised, siis see eeldab ka teatavaid baasteadmisi. Kitsa matemaatikaga sisse ei pääse,“ selgitas Mereakadeemia arendusprorektor rektori ülesannetes Roomet Leiger. Kool ise otseselt sisseastumiseksameid ei korralda, mistõttu puudub võimalus koolipoolseks kitsa matemaatika eksamite teinute teadmiste kontrolliks.

„Me kindlasti arvestame seda, kas õpilastel on eelnevat töökogemust merendussektoris või nad on õppinud merendusklassides või merega seotud olnud. See annab plusspunkte,“ lisas Leiger.

Populaarsemateks erialadeks on viimastel aastatel olnud juhtimise ja majandamisega seotud erialad. „Kõik Mereakadeemia erialad on tegelikult populaarsed, kuna need on rahvusvahelised ja merendussektoris on väga hea palk,“ märkis Leiger. Palka makstakse ka tihti juba õpingute ajal ja kindlasti peale õpingute lõppu. Samas tõi Leiger siiski eraldi välja sadama majandamise, laevajuhtimise ning laevamehaaniku eriala.

„Mereharidusel on viimase aasta jooksul täiesti uus hingamine. Me oleme väga oluliselt investeerinud oma infrastruktuuri, meil on väga kaasaegne õppekeskkond, õppeprotsessis on kasutusel väga modernseid laeva erienvaid funktsioone imiteerivaid simulaatoreid,“ kirjeldas Leiger õppetingimusi.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt algab 26. juunil ning kandidaatide immatrikuleerimine toimub augusti keskel.

Vaata täpseid vastuvõtutingimusi Eesti Mereakadeemia kodulehel.

 

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: