Ilmus monograafia inimeste ja robotite süsteemidest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Raamatus räägitakse ka digitaalsest lemmikloomast Tamagotchist. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Toimetas Aivi Parijõgi

Homme esitleb Tallinna Tehnikaülikooli professor Kuldar Taveter oma raamatut "The Art of Agent-Oriented Modeling" ("Agentorienteeritud modelleerimise kunst"). Monograafia käsitleb inimestest ning riist- või tarkvararobotitest koosnevate süsteemide loomist.

Loodud süsteemis vaadeldakse inimesi süsteemi osadena. Näitena on raamatus vaadeldud süsteemi, mis koosneb populaarsest digitaalsest lemmikloomast Tamagotchist ja tema omanikust ning millega võivad liituda ka teised Tamagotchid.

Raamat käsitleb ka innovatsiooni: kirjeldatakse üksikasjalikult rakendusi, mis on loodud autorite juhtimisel ja osalusel toimunud tööstuse ja teadusasutuste ühisprojektides Austraalias, Soomes ja Eestis.
 
Monograafia kirjutasid TTÜ professor Kuldar Taveter ning Melbourne Ülikooli arvutiteaduse ja tarkvaratehnika osakonna professor Leon Sterling. Raamat on kirjutatud Melbourne’is, kus Kuldar Taveter töötas aastatel 2005-2008 teadurina Melbourne Ülikoolis.

Monograafia kirjastas maailma üks mainekamaid tehnoloogiakirjastusi, USA Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi kirjastus "MIT Press".

Austraalias toimus raamatu esitlus 12. augustil konverentsil ISSEC 2009 (The Inaugural Improving Systems and Software Engineering Conference, http://www.issec.com.au/).

Eesti esitlus algab homme, 27. oktoobril kell 12.00 TTÜ uue raamatukogu III korruse lõunapoolses otsas (Akadeemia tee 1, Tallinn).


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: