Hiiumaa gümnaasium – aasta kool 2025?
"Terevisioon" ja Harno otsivad Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Hiiumaa gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 7. aprillist kuni 18. aprilli lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Kool kirjutas oma taotluses enda kohta mh järgmist:
Hiiumaa gümnaasium keskendub õppijakesksele, elulähedasele ja koostööpõhisele õppimisele, kus on oluline roll ka tehnoloogia kasutamisel, väärtuskasvatusel ja õpilaste heaolul. Meie koolis ei toimu õppimine ainult klassiruumis, see ulatub kogukonda, erinevatesse valdkondadesse ja koostööpartneriteni, luues seeläbi mitmekesise ja tähendusliku haridustee.
Hiiumaa gümnaasium toetab õppija individuaalsust, pakkudes nii päevast kui mittestatsionaarset õppimisvõimalust. Mõlemas õppevormis on õpilastel vabadus kujundada oma õpitee mitmekesiste valikkursuste abil, valides just neid kursuseid ja suundi, mis toetavad nende huve ja tulevikusoove.
Innovatsioon on meie õppe lahutamatu osa. Digivahendid, programmeerimine ja 3D printimine loovad võimaluse ideedest reaalseid objekte kujundada. See arendab loovust, tehnilist taipu ja ettevõtlikkust.
HIIG on kool, kus õpetaja tunneb sind nimepidi. Meie tugevuseks on soojad ja usalduslikud suhted kooli juhtkonna, õpetajate ja õpilaste vahel. Hea kontakt ja koostöö toetavad õppimist ja loovad turvalise keskkonna, kus noored julgevad eksida, küsida ja areneda.

Meie õpilastel on võimalus arvestada oma õpingute hulka ka õpe mõnel muul viisil, mis tähendab seda, et arvestame valikkursuste hulka erinevaid huvitegevusi, mis on kinnitatud õppekavaga ning mille tegevuse maht on vähemalt 90 tundi õppeaasta jooksul. Näiteks õpilased, kes tegelevad muusika, spordi või kunstiga, saavad arvestada oma huvitegevusi õppekavasse. Arvestame ka osalemist teaduskooli ja Edumuse kursustel. Valikkursuste hulka loetakse ka osalemist õpilasprojektides ja rahvusvahelistes projektides.
Need erinevad rahvusvahelised ja digiprojektid toovad meie kooli rahvusvahelise mõõtme. Õpilased saavad arendada oma inglise keelt, digioskusi, kriitilist mõtlemist, säästliku ja keskkonnast hoolivat tarbimist ja meeskonnatöö võimekust, tehes koostööd noortega teistest riikidest.
Õpilasesinduse tegevus ning võimalus kaasa rääkida koolielu kujundamises annab õppijatele hääle ja võimaluse kogeda demokraatlikku otsustusprotsessi.
Kool toetab õpetajate arengut nii erialaste koolituste kui ka ühiste õppimist ja meeskonnatunnet tugevdavate tegevuste kaudu.
Aasta kool 2024 tiitlile kandideerib kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 7. aprillist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Žürii ja esimese hääletusvooru tulemuste liitmisel selguvad kolm finalisti, kelle seas läheb käima uus samasugune hääletusvoor. Kolmele finaali pääsenud koolile tuleb külla noortesaate "Nova" juht, kes paneb end õpilase rolli. Neist külaskäikudest sünnivad lühireportaažid 2. mail algava teise hääletusvooru ajaks ERR-i eetrisse. Võitja kuulutatakse välja 16. mail ERR-i saates "Terevisioon", mis läheb eetrisse võitjakoolist.
Finaalis võistlevad: Avatud kool, Emili kool, Hiiumaa gümnaasium, Kindluse kool, Kuressaare Nooruse kool, Pärnu Koidula gümnaasium, Püha Johannese kool, Rakvere reaalkool, Tallinna prantsuse lütseum ja Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium.
Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa