Emili kool – aasta kool 2025?
"Terevisioon" ja Harno otsivad Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Emili kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 7. aprillist kuni 18. aprilli lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Kool kirjutas oma taotluses enda kohta mh järgmist:
Meie kooli eesmärk on toetada tugevaid ainealaseid teadmisi koos eluliste, praktiliste ja rakenduslike seostamisoskustega. Rakendame nüüdisaegseid õpikäsituse põhimõtteid, mis hõlmavad personaalset õpet, probleemipõhist lähenemist ja digitehnoloogia kasutamist õppetöös.
Emili kooli õpetajad hoolivad oma õpilastest ja nende edasiliikumisest, märkavad, reageerivad, toetavad. Oleme ka KiVa-kool, eelmisel õppeaastal saime oma kiusuennetustegevuse eest ka üle-eestilise tunnustuse. Hoolivust toovad välja nii õpilased kui ka nende vanemad iga-aastastel tagasisideküsitlustel, kui kirjeldavad koolikeskkonda kui turvalist ning motiveerivat.
Meie vanemad on aktiivsed kogukonnaliikmed, kes on kaasatud oma laste õpiteekonda nii igapäevaselt, nt käies salapäraseks lugejaks, osaledes projektitundides, pakkudes külastusvõimalusi, osaledes kaks korda igal aastal arenguvestlusel jne, kui ka laiemalt, nt korraldades õpetajatele tänuüritusi, panustades ülekoolilistel laatadel, andes oma sisendit uuringutel ja toetades kooli Haridusfondi.
Toetame õpilaste arengut läbi põhjaliku ja individuaalse tagasisidestamise ja kolm korda õppeaastas toimuvate arenguvestluste. Emili koolis väärtustame me avatud, lahendustele suunatud suhtlust. Kui mingid asjad ebaõnnestuvad, siis vaatame, mida saame nendest tulevikuks õppida.

Oleme ühena vähestest Eestis korraldanud oma õppe projektõppepõhiselt. St Emili kooli õppekava on üles ehitatud üld- ja projektõppele 1.–9. klassini ehk igas klassis on igal trimestril kolmekuuline projekt, mille käigus omandatakse vajalikud õppekava õpitulemused. Väga suur rõhk on üldpädevuste arendamisel. Koolitundides omandatud teadmisi täiendatakse õuesõppe, praktiliste tegevuste, õppekäikude ning huvitegevuste kaudu, mis toetavad õpilaste enesearengut ning süvendavad nende huvi maailma vastu.
Alates 2024. aasta sügisest on meil olemas kindlad projektirajad, mis on põhjalikult koostatud läbi praktilise kogemuse. Kõik projektid algavad avapauguga, mis tavaliselt on kooimajast väljas ning lõppevad avaliku esitlusega, kuhu on kutsutud ka kogukond ja erinevad spetsialistid. Projektitulemused lähevad ka tunnistustele.
Eelmisel sügisel avasime Emili tehnoloogiakooli ehk Emili.TECH` i kõikidele Tallinna ja selle lähiümbruse põhikooli õpilastele. See on projektõppe vormis huvikool, kus antakse edasi baasteadmised ettevõtlusest, tootedisainist, tarkvaraarendusest, inseneeriast ja multimeediast.
Aasta kool 2024 tiitlile kandideerib kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 7. aprillist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Žürii ja esimese hääletusvooru tulemuste liitmisel selguvad kolm finalisti, kelle seas läheb käima uus samasugune hääletusvoor. Kolmele finaali pääsenud koolile tuleb külla noortesaate "Nova" juht, kes paneb end õpilase rolli. Neist külaskäikudest sünnivad lühireportaažid 2. mail algava teise hääletusvooru ajaks ERR-i eetrisse. Võitja kuulutatakse välja 16. mail ERR-i saates "Terevisioon", mis läheb eetrisse võitjakoolist.
Finaalis võistlevad: Avatud kool, Emili kool, Hiiumaa gümnaasium, Kindluse kool, Kuressaare Nooruse kool, Pärnu Koidula gümnaasium, Püha Johannese kool, Rakvere reaalkool, Tallinna prantsuse lütseum ja Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium.