Pärnu Koidula gümnaasium – aasta kool 2025?
"Terevisioon" ja Harno otsivad Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Pärnu Koidula gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 7. aprillist kuni 18. aprilli lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Kool kirjutas oma taotluses enda kohta mh järgmist:
Meie koolis on kaasaegne ja toetav õpikeskkond. Õpetajad kasutavad tundides metoodikaid, kus õpilased on aktiivsed osalejad oma õppeprotsessis ja neile antakse rohkem vastutust, näiteks projektõppe, uurimustööde ja praktiliste ülesannete kaudu, kus õpilased õpivad planeerima, eesmärke seadma ja oma õppimist reflekteerima. Koolis on kasutusel kaasaegsed mitmekesised digivahendid, nagu interaktiivsed õpikeskkonnad, veebikursused ja simulatsioonid, mis toetavad õppimist.
Digivahendite abil saavad tuge ka need õpilased, kes on sunnitud õppetööst puuduma, aga on võimelised distantsilt õppima. Näiteks matemaatikatundides on võimalus osaleda hübriidõppes ning videosilla vahendusel kogu tund koos teistega maksimaalselt kaasa teha. Õpetaja kasutab graafikalauda ja kaasaegse tehnika võimalusi, et õpilane tunneks, nagu ta viibib koos teistega klassiruumis.
Kooli õppekava kindlustab alusteadmised programmeerimises, multimeediumis ja küberkaitses. Valikainete kaudu nagu robootika ja mehhatroonika ning bioinformaatika ja biofüüsika saadakse praktilisi teadmisi erinevatest tehnika- ja loodusvaldkondadest. Ainetevaheline lõiming ja praktiline õppimine aitavad siduda teooriat reaalse eluga, õppetöös kasutatakse päriselulisi projekte, ettevõtlusõpet, teaduspraktikaid ja rahvusvahelist õpirännet.
Erasmus+ programmi toel võtavad meie õpetajad ja õpilased osa põnevatest õpirändeprojektidest. Projekt "Õnnelikud õpetajad, õnnelikud õpilased" on toonud meie kooli uusi ja põnevaid õpetamismeetodeid, mis toetavad õpilaste ja õpetajate vaimset heaolu. Samuti tehisintellekti kasutamist õppetöös.

Meie kool on aktiivne eTwinningu projektis "When Math Meets Art". See projekt ühendab matemaatika ja kunsti, mis aitab õpilastel näha, kuidas need kaks valdkonda on omavahel seotud. See on loov ja inspireeriv projekt, mis aitab õpilastel arendada oma loovust ja probleemilahendamise oskusi.
Arendame reaal- ja infotehnoloogia õppesuunda koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga. Koostöös Inseneride Liiduga toimus sel õppeaastal esmakordselt inseneri infopäev. Euroopa õppesuund liigub üha enam rahvusvahelise koostöökogemuse ja kontaktide loomise suunas Euroopa kultuuriruumis.
Koidula kooli vaim elab ja hingab koostöös ja avatud suhtlemises: koolis on aktiivne õpilasesindus, kes koordineerib igasugust õppetöövälist tegevust. Kooli edukamad sportlased saavad alati oma spordiklubi tegevuse ühendada kehalise kasvatuse tundidega.
Aasta kool 2024 tiitlile kandideerib kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 7. aprillist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Žürii ja esimese hääletusvooru tulemuste liitmisel selguvad kolm finalisti, kelle seas läheb käima uus samasugune hääletusvoor. Kolmele finaali pääsenud koolile tuleb külla noortesaate "Nova" juht, kes paneb end õpilase rolli. Neist külaskäikudest sünnivad lühireportaažid 2. mail algava teise hääletusvooru ajaks ERR-i eetrisse. Võitja kuulutatakse välja 16. mail ERR-i saates "Terevisioon", mis läheb eetrisse võitjakoolist.
Finaalis võistlevad: Avatud kool, Emili kool, Hiiumaa gümnaasium, Kindluse kool, Kuressaare Nooruse kool, Pärnu Koidula gümnaasium, Püha Johannese kool, Rakvere reaalkool, Tallinna prantsuse lütseum ja Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium.