Konverentsil arutleti teaduse ja ettevõtluse koostöö üle

Kolmapäeval toimus Öpiku Konverentsikeskuses teaduse ja ettevõtluse koostööd lahkav konverents, kus arutleti seniste edulugude ja ilmsiks tulnud kitsaskohtade üle.

Ettekannete, arutelude ja kogemuslugude kaudu arutati, kuidas on koostöö seni sujunud, kuidas see ka tulevikus edukalt jätkuks ning millised on teaduse rakendamisega seotud väljakutsed ja võimalused. Samuti käsitleti erinevate koostööd ergutavate toetusmeetmete toimimist ja mõju (nutika spetsialiseerumise programm NUTIKAS ja teadlaste ettevõttesse siirdumist toetav SekMO).

Konverentsi modereeris Arenguseire keskuse juhataja Tea Danilov.

Päevakava

10.30–10.35: Sissejuhatus. Päevajuht ja vestlusringide arutelujuht Tea Danilov, Arenguseire Keskuse juhataja.
10.35–10.50: Konverentsi avamine. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan.

Senise koostöö ülevaade ja toimimine

10.50–11.10: "Senised trendid ja riigi roll." Erkki Karo, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi kaasprofessor, direktor

11.10–11.30: "NUTIKAS ja SekMo: kokkuvõte ja järeldused". Tea Tassa, Riigi Tugiteenuste Keskuse teenusekoordinaator; Indrek Tulp, Eesti Teadusagentuuri TA sihttoetuste valdkonna juht

11.30-12.15: Vestlusring: "Kas saime, mis tahtsime?"

Osalejad: Katrin Pihor (Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse poliitika osakonna juhataja), Sigrid Rajalo (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna arendus- ja innovatsioonivaldkonna juht), Ülle Jagomägi (Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikekskuse ettevõtlussuhete juht), Kaja Kuivjõgi (Tallinna Tehnikaülikooli rektoraadi strateegiabüroo juht, ettevõtlusosakonna juhataja kt).

Koostöökogemuse ülevaade ja analüüs

KOOSTÖÖKOGEMUSE ÜLEVAADE JA ANALÜÜS

13.15–13.35: "Koostööst ettevõtja pilgu läbi". Jürgo Preden, Thinnect tegevjuht

13.35–13.55: "Koostööst teadlase pilgu läbi". Alvo Aabloo, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi polümeersete materjalide tehnoloogia professor

14.00-14.45: Vestlusring: "Kuidas hinnata senist koostöökogemust? Edulood, kitsaskohad, kommunikatsioon"

Osalejad: Raul Rikk (Milrem Robotics'i teadus- ja arendusdirektor), Marju Himma-Kadakas (Tartu Ülikooli ajakirjandusuuringute teadur), Olesja Bondarenko (Nanordica Medical tegevjuht), Jane Kaljulaid (Jane Kaerajoogi juhataja).

Kuidas ja kuhu edasi?

KUIDAS JA KUHU EDASI?

15.15-15.30: "Milliste trendidega tuleb edaspidi arvestada?" Tea Danilov, Arenguseire Keskuse juhataja
15.30-16.30: Vestlusring: "Kuidas edasi? Uued väljakutsed ja lahendused"

Osalejad: Anu Noorma (Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees), Sille Kraam (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler), Renno Veinthal (Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler), Kaupo Reede (EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute arendusjuht),  Aavo Sõrmus (Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse nõukogu esimees).

16.30–16.40: Konverentsi kokkuvõte

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: