Jakob Westholmi Gümnaasium - aasta kool 2022?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Jakob Westholmi Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Jakob Westholmi Gümnaasiumi koolipere iseloomustab end nii:

"Jakob Westholmi Gümnaasium on oma 124 tegutsemisaasta jooksul kandnud palju erinevaid nimesid, näinud erinevaid riigikordi, kaht maailmasõda, 22 direktorit. Kool on töötanud Tallinna kesklinnas Endla, Kevade, Luise ja Hariduse tänavas.

Kooli lõputunnistuse on saanud tuhanded vilistlased, kes oma tegevusega on mõjutanud Eesti kultuuri-, spordi- või poliitikaelu. Oleme uhked oma vilistlaste Jaan Krossi, Roman Toi, Ants Antsoni, Siim Kallase, Heinz Valgu, Tiina Loki, Raul Talmari, Tõnis Kõrvitsa, Enn Vetemaaja paljude teiste üle. Oleme õnnelikud, et meie koolis on töötanud õpetajad Jakob Westholm, Ado Vabbe, Tuudur Vettik, Ene Üleoja, Venno Laul, Virve Eenpalu, Karl Leinus. Kooli asukoht Toompea jalamil on privileeg.

Näha klassi aknast Pika Hermanni tornis lehvivat riigilippu või kiviviske kaugusel asuvaid muuseume, kontserdisaale, kinosid on tihti väärtus, millest sageli alles koolist lahkudes igatsust tundma hakatakse. Kuna kõike head korraga ei saa, siis ilma oleme me sportimisvõimalustest ning käsitööklassidest.

Kuigi kool on ülerahvastatud ning algklasside "ajutised" ruumid Luise tänavas kipuvad igavikulisteks jääma, toimetab tänases Jakob Westholmi Gümnaasiumis947 õpilast, 65 õpetajat ning lisaks veel parasjagu tugi-ning majanduspersonali.

Siin koolis tahetakse töötada, siia toovad õpetajad ning vilistlased oma lapsi ja lapselapsi. Tegutsevad laulukoorid, õpilasesindus, teatriring, ajaleht ning raadio.

Meil on kooli müts, lipp, vorm, päevik ja deviis per aspera ad astra."


Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: