Jüri Gümnaasium - aasta kool 2022?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Jüri Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Jüri Gümnaasiumi koolipere iseloomustab end nii:

"Jüri Gümnaasium on oma mahult tohutult suur, aga selle juures nii kodune, ühtehoidev ja andekusest tulvil. Meie kooli väärtusteks on loovus, koostöö, ettevõtlikkus ja lugupidamine, mille poole igapäevaselt pürgime – mõistad ehk, et selle aasta teema ongi nagu meile loodud.

Konkursile esitatud video ja ka pildid näitavad hästi meie loovust ja koostööoskust. Samas piltidelt on näha veel mitmeid meie koolile iseloomulikke tegemisi – teemapäevad, teemanädalad, valikained, valikainete nädalad, ühisüritused – kõigi nende tegemiste õnnestumisesse annab endast parima terve koolipere.

Küll aga see, mida näed videos ja piltidel on vaid nii väike kübe meie tegemistest – meil õpib ju üle 1300 õpilase. Valikut oli väga keeruline teha – seekord sai see niisugune, meie hetke tunnetest ja mõtetest lähtuvalt.

Kui räägime veel loovusest, siis saame suure rõõmu ja uhkusega teatada, et meie kooliteater Vaba Valik sai aprillis 2022 Harjumaa teatrifestivalil Grand Prix ja lugematul arvul eripreemiaid. Meil tegutseb suisa 14 rahvatantsurühma ning kuus koori!

Koostööd hindame oma koolis samuti väga kõrgelt. Valmimas on meie kooli aabits, mille koostamisse panustavad ka õpilased. Tulemas on koostöölaager, et kaunistada meie koridoride laed õpilaste maalitud raamatutegelaste piltidega.

Meie kooli ühtehoidvust, sügavust ja väärtust näitab ka see, et meil on tööl üle 20 vilistlase. Samuti on vilistlaskogu koolile sisuline partner. Meie kooli uksed on alati küsimustele ja külastustele avatud."


Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: