Iisaku Gümnaasium - aasta kool 2022?
"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Iisaku Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Iisaku Gümnaasiumi koolipere iseloomustab end nii:
"Iisaku Gümnaasium on jõudsalt arenev maakool. Meie koolis on iga koolipere liige oluline ja väärtuslik. Üheks meie kooli tugevuseks on meie kogukond, keda püüame igal võimalikul moel kaasata ning kes seisab meie selja taga. Näiteks sellel kevadel oleme kutsunud külalistunde andma meie kooli vilistlasi ja kohalikke ettevõtteid. Samuti on meie suurüritustel alati esindatud ka lastevanemate meeskonnad. Koolis tegutseb ka aktiivne hoolekogu ning kogukonna liikmed on meie majas alati oodatud.
Peame oluliseks koostööd. Meiega tegutseb ühes majas Iisaku raamatukogu, noortekeskus, Kunstide kool ja Reinar Halliku korvpallikool. Teeme omavahel tihedat koostööd, et muuta õpilaste jaoks tunde huvitavamaks, pakkuda laialdaselt huviringe, korraldada ühisüritusi ning pakkuda õpilastele esinemise ning võistlemise kogemust.

Püüame luua parimaid võimalusi kõikide koolipere liikmete arengu toetamiseks. Igal aastal täiendame oma füüsilist keskkonda, pakume koolituste võimalusi nii õpilastele kui õpetajatele ning kirjutame erinevaid projekte. Traditsiooniliselt osaleme igal aastal KIK-i projektides, et täiendada õpilaste teadmisi loodushariduse valdkonnas.
Osaleme ka rahvusvahelises Erasmus+ projektis, mille kaudu õpilased osalevad mobilisatsioonides, mis toimuvad Tšehhis, Portugalis, Türgis ja Belgia. Projekti raames saavad õpilased võimaluse praktiseerida oma keeleoskust ning minna süvitsi ühiskonda puudutavate aktuaalsete probleemidega.
Lisaks on meie kooli tugevuseks meie väärtused- avatus, loovus, tervis, hoolivus ja vastutus. Meie kooli uksed on avatud kõikidele kogukonna liikmetele ja uutele õpilastele. Avatud meel ja suhtumine on meie oluline alustala. Toetame õpilaste ja ka õpetajate loovust ning püüame luua võimalusi selle väljendamiseks. Näiteks kaunistavad koolimaja seinu õpilaste poolt maalitud loovtööd. Uskudes ja unistades on kõik võimalik.
Tervist edendav mõtteviis on oluline väärtus, mida püüame edasi anda. Propageerime liikumist läbi erinevate ürituste, näiteks spordipäevad, matkapäevad, tantsupäevad, olümpiamängud, jüriöö jooks ja mitmed teised. Kuid tervis ei ole ainult sport, meie jaoks on oluline, et õpilased ja õpetajad mõistaksid tervist, kui tervikut ning hoolitseksid ka vaimse tervise eest.
Meie koolipere on hooliv ja ühtehoidev. Püüame alati üksteist märgata ja toetada ning vajadusel ulatada abikäe. Igal koolipere liikmel lasub ka vastutus, et kõik toimiks ning et kõigil oleks meie majas hea olla. Hindame igaühe panust."
Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.