Püha Johannese Kool - aasta kool 2022?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Püha Johannese Kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Püha Johannese Kooli koolipere isloomustab end nii:

"Tähistame sel kevadel meie kooli kümnendat aastapäeva. Meie kool sai 2012. aastal loodud ühe kogukonna liikmete poolt, kes soovisid oma lastele väga head haridust, aga mitte iga hinnaga - mitte hinge hinnaga. Oleme avatud kõikidele peredele, kes meie soovi jagavad, nii oleme kasvanud tänaseks ligi 400 õpilasega põhikooliks. Oleme oma uksed (vabatahtlikult) avanud ka Ukraina peredele, seeläbi on meiega liitunud veel ligi 20 õpilast.

Meie kooli teevad eriliseks hommikupalvused, pikad õuevahetunnid, ühislaulmine ja vaikuseminutid koolipäeva lõpus, kogupäevakool. Oluline tähtsus on ka noorte ettevõtlikkuse toetamisel, näiteks konkursile esitamine on meie õpilaste algatus ning video on nende looming. Meie kooli iseloomustab ka tihe koostöö perede ja kogukonnaga. Koostöö on niivõrd läbiv, et lapsevanemad on tihti hoopis õpetaja, koka või koristaja rollis. 

Meie kool on ambitsioonikas. Sügisel avame päris oma koolimaja ning ka gümnaasiumi. Koolimaja kerkib annetuste abil, kus on suure panuse andnud meie oma kooli pered. Meie gümnaasiumi esimesse lendu tuleb 64-õppekohta neljale suunale: sõna ja kultuur, loodus ja inimene, kuju ja disain, andmed ja infotehnoloogia. Gümnaasiumi loomisel said õpilased kaasa rääkida ning nii on meie kool ka just meie õpilaste nägu. 

Püha Johannese Kool on väike, kuid suurte tegudega kool. Just seetõttu arvame, et meie kool võiks olla Aasta kool 2022."


Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: