Läänemaa Ühisgümnaasium - aasta kool 2022?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Läänemaa Ühisgümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Läänemaa Ühisgümnaasiumi koolipere kirjeldab ennast nii:

"2013. a alustas Haapsalus Wiedemanni tänaval taas Läänemaa Ühisgümnaasiumi nime kandev riigikool (samanimeline kool oli selles majas ka 1923–1938). 

Seepärast on meie meelest just praegu, 10. juubeli lävel parim aeg oma kooli filmi tegemiseks. Oleme nüüdseks jõudnud äratuntava ja meeles püsiva oma olemuse ja olemiseni. Omaolemises on suur roll meie uhke ajalooga, suursugusel ja hubasel majal, milles leidub hulgaliselt loovust ja toonust tõstvaid nurgataguseid, võlvlagedega paekivikelder, pööning ning isegi torn, kust avaneb Haapsalu parim linnavaade. 

Kuna kuulume riigigümnaasiumite perre, siis lähtume oma tegemistes nende koolide kvaliteedikokkuleppest. Meil on säilinud õppesuunad ja lisaks saab valida ülekoolilisi valikaineid.  Olulisel kohal on õppekäigud ning huvitavad suunapäevad väljaspool kooli. Õppimist toetab põhjalikult läbimõeldud ja õppetööga integreeritud tunniväline tegevus.

Milles võiks olla siis meie omanäolisus teiste omanäoliste seas? Meie logol on sinilind, me kohtume vahetunnitegevusteks lindude all  (meie protsendikunst) ja uued kümnendikud sulatame endi sekka sinilinnunädalal. Sügiseti teeme fotosessioone õpetajatega ja mängime nendega "Rakett 69-t", kevadeti püüame üle lüüa eelnevalt püsitatud LÜGnessi rekordeid.

Meil on Võluvate Õpilaste Loominguline Valitsus (õpilasesindus VÕLV), mille eesotsas on demokraatlikul teel valitud monarh. No ja muidugi muusikalid, mis on tõelised kogukonnaprojektid ja mille laval toetab õpilasi meie oma vilistlasbänd! Kõigel hoiab ka pärast väljalendu silma peal väärikaimatest vilistlastest koosnev Aukoda."


Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: