Tallinna Laagna Gümnaasium - aasta kool 2022?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Tallinna Laagna Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 9. maist kuni 20. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tallinna Laagna Gümnaasiumi koolipere iseloomustab end nii:

"Ei ole tähtis see, kus me asume, vaid tähtis on see, mis suunas me liigume!

1980. aastal valmis olümpiaehitiste varjus uus koolimaja Lasnamäe asumis. 1. septembril avati Tallinna 13. Keskkool, mis oli esimene eesti õppekeelega kool Lasnamäel. 

1996. aastal nimetati kool Laagna asumi nime järgi ümber Laagna Gümnaasiumiks. 1999. aastal muudeti kooli nimi Tallinna Laagna Gümnaasiumiks. 

Kooli õpikeskkonna muutis kaasaegseks suur koolimaja remont, mis lõppes 2008. aastal. Läbi aegade on püsinud vanad ja tekkinud uued traditsioonid. Kooli sünnipäeva tähistame iga aasta 16. oktoobril ühispildistamisega. 

Kooli põhiväärtused on koostöö, areng, hoolivus ja turvatunne.

Tallinna Laagna Gümnaasium on omanäoline, sest siin õpib rohkesti õpilasi, kelle kodukeel ei ole eesti keel. Alates 2010/2011 õppeaastast õpetatakse alates 2. klassist prantsuse keelt, mis on õpilaste ja lastevanemate seas väga hinnatud. Gümnaasiumi õppesuundadeks on tervishoid ja infotehnoloogia. Koostööleping on sõlmitud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga. Samuti on gümnasistidel juba viimased 10 aastat olnud võimalus saada nii teoreetilisi kui ka praktilisi algteadmisi hiina maalikunstist.

Koolipere osaleb mitmetes programmides ja projektides, milleks on Liikuma kutsuv kool, Roheline kool, TORE koolitused, VEPA Käitumisoskuste Mängu programm, Kaitse enda ja aita teist (KEAT), Jazzkaar linnaruumis, Sport kooli, Euroopa spordinädal. Koolil on ujula, ronimislinnak, jõusaal, jalgrattad ja -parklad, slackline tasakaalulindid, siseterviserada. Meie kooli aktiivne õpilasesindus on tunnustatud ja väga tegus."


Aasta kool 2022 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 9. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Püha Johannese Kool, Jüri Gümnaasium, Pärnu Ülejõe Põhikool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Iisaku Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: