Otse kolmapäeval kell 17: Ungari revolutsioonist ja heerostest

Urmas Bereczki
Urmas Bereczki Autor/allikas: Fenno-Ugria

MTÜ Fenno-Ugria seekordses Hõimuklubis räägib Ungari suursaatkonna nõunik, ajaloodoktor Urmas Bereczki aastail 1848-1849 toimunud Ungari revolutsioonist ja selle tähendusest. Kolmapäeval kell 17 algavat loengut saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

15. märtsil tähistati Ungari rahvuspüha, revolutsiooni ja vabadusvõitluse alguse päev. Nii keskendub neile ungarlastele ka seekordne Hõimuklubi. Ungari suursaatkonna nõuniku, ajaloodoktor Urmas Bereczki ettekandes tuleb juttu poeetidest ja kirjanikest, poliitikutest ja riigimeestest, kindralitest ja lihtsõduritest, suurtest võitudest ja kaotustest ning dramaatilistest inimsaatustest, mis tähendavad ungarlastele sama, mis vanakreeklastele "Ilias" ja "Odüsseia" koos.

Selle tõestisündinud epopöa kangelased moodustavad omapärase Ungari heeroste panteoni ja nagu Kreeka jumalused, ei jäta nad oma heitlusi ka Olümpose kõrgustes, vaid intrigeerivad seal edasi ajaloolaste ja kirjanike vahendusel, inspireerides sellega ka surelikke inimesi.

Bereczki  loengut on hiljem võimalik järelvaadata Fenno-Ugria videokeskkonnas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: